Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowanie I kwartału br.

Data publikacji 04.04.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to skuteczne narzędzie dzięki któremu policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Tylko w tym roku policjanci odnotowali 166 zgłoszonych zagrożeń, z czego 69 zostało potwierdzonych. 57 zagrożeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, z czego 49 zostało potwierdzonych. Podczas weryfikowania tego zagrożenia policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali 15 kierowcom prawo jazdy i nałożyli 188 mandatów karnych za przekraczanie dozwolonej prędkości.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Uwzględniając właśnie oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie powiatu warszawskiego zachodniego KMZB funkcjonuje od 1 lipca 2016 r. Od tego czasu wprowadzonych zostało blisko 1,7 tys. zgłoszeń.

Tylko w I kwartale tego roku policjanci odnotowali 166 zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, z czego 69 zostało potwierdzonych. Największa grupa zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dokładnie przekraczania dozwolonej prędkości. W tej kategorii wpłynęło łącznie 57 zgłoszeń, z czego 49 zostało potwierdzonych. Podczas weryfikowania tego zagrożenia policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali 15 kierowcom prawo jazdy i nałożyli 188 mandatów karnych za przekraczanie dozwolonej prędkości.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły następujących kategorii: 31 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania, gdzie w 15 przypadkach zostało ono potwierdzone, w 7 przypadkach policjanci zostali poinformowani o tzw. „dzikich wysypiskach”, gdzie jedno z nich zostało potwierdzone, 5 dotyczyło niewłaściwej infrastruktury drogowej i 4 złej organizacji ruchu drogowego, z czego po 2 przypadki z obu kategorii zgłoszeń zostały potwierdzone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wyszczególnionych kategoriach, które w ich subiektywnym odczuciu negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.

Wejście do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

/ego/

 

Powrót na górę strony