Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęty przez obywatela nietrzeźwy kierowca, odpowie jeszcze za posiadanie broni palnej bez zezwolenia

Data publikacji 12.03.2018

Gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W Laskach na ulicy Słonecznej zastali zgłaszającego oraz kierowcę, któremu mężczyzna odebrał w czasie jazdy kluczyki. Badanie alkomatem 57-letniego kierowcy wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Kryminalni w miejscu zamieszkania Adama T. ujawnili broń palną, którą mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia. Decyzją prokuratora mieszkaniec izabelińskiej gminy objęty został dozorem Policji.

Około 21.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał informację o obywatelskim ujęciu kierowcy, który miał być nietrzeźwy. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się do miejscowości Laski, gdzie na ulicy Słonecznej zastali świadka, który uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy volkswagena. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna zauważył kierowcę, wobec którego miał podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Gdy ten ruszył samochodem, postanowił odebrać mu kluczyki. Chwilę po tym, świadkowi w czasie jazdy udało się wyłączyć silnik i wyjąć kluczyki ze stacyjki, które następnie przekazał innemu świadkowi. W tym czasie kierowca, który miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi, wysiadł z auta i skierował się w stronę mężczyzny. Ten jednak uniemożliwił kierowcy oddalenie się z miejsca i o całym zajściu poinformował dyżurnego.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 57-latka do czasu wytrzeźwienia. W tym czasie kryminalni ze Starych Babic podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, ujawnili dubeltówkę. Jak ustalili, Adam T. nie posiadał wymaganego pozwolenia na posiadanie broni palnej. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi izabelińskiej gminy zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio skazanym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Adam T. objęty został dozorem Policji i zobowiązany do stawiennictwa cztery razy w tygodniu w jednostce Policji.

/ego/