Awaryjne lądowanie awionetki - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Awaryjne lądowanie awionetki

Data publikacji 06.03.2018

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności na miejscu awaryjnego lądowania awionetki. Na miejscu byli również przedstawiciele Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do awarii silnika. Wtedy pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu w polu w Borzęcinie Dużym. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj około 15.40 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu awionetki w polu. Zdarzenie miało miejsce w okolicy ulicy Kosmowskiej w Borzęcinie Dużym (gmina Stare Babice). Na miejscu obecni byli przedstawiciele Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz prokurator, pod którego nadzorem policjanci przeprowadzali czynności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do awarii silnika. Pilot wystartował z Lotniska Warszawa-Babice i tam też miał wylądować. Jednak, gdy doszło do awarii, podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. W maszynie znajdował się tylko pilot. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. 

/ego/

 

  • Policjanci na miejscu awaryjnego lądowania awionetki
  • Policjanci na miejscu awaryjnego lądowania awionetki
  • Miejsce awaryjnego lądowania awionetki