Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 12.02.2018

Dochodziła północ, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zwrócili uwagę na zaparkowany samochód. W pojeździe pomimo braku opadów włączone były wycieraczki. Gdy policjanci podeszli do auta, a siedzący za kierownicą mężczyzna otworzył drzwi, w powietrzu wyczuwalna była silna woń marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli należącą do kierującego fifkę z zawartością marihuany oraz należącą do pasażera amfetaminę, metamfetaminę i marihuanę. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i poddali się dobrowolnie karze.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon gminy, zauważyli zaparkowany przy drodze wojewódzkiej numer 580 pojazd. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Uwagę mundurowych zwróciły włączone wycieraczki pomimo braku opadów atmosferycznych. Postanowili sprawdzić, czy osoby przebywające w aucie nie potrzebują pomocy. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, w tym momencie kierowca otworzył drzwi. Policjanci natychmiast wyczuli unoszącą się w powietrzu woń marihuany.

Kiedy funkcjonariusze poprosili kierowcę o wyjście z samochodu, w tym momencie z jego kieszeni wypadała fifka z zawartością, jak się później okazało, marihuany. Również pasażer posiadał kilka porcji tego narkotyku oraz amfetaminę i metamfetaminę, którą mundurowi zabezpieczyli. Ponadto u pasażera oraz w samochodzie znaleźli inną substancję, która poddana zostanie dokładnemu badaniu. Według mężczyzn miały to być dopalacze.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Augustyn W. oraz Adrian W. usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

/ego/