Trzy miesiące aresztu za rozbój - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za rozbój

Data publikacji 08.02.2018

Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju na obywatelu Ukrainy. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Pawłowi U. i Damianowi D. zarzutów. Sąd na wniosek Policji poparty przez prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tuż po północy do błońskiego komisariatu przyszedł obywatelu Ukrainy z widocznymi śladami pobicia. Dyżurny komisariatu w rozmowie z mężczyzną ustalił, iż chwilę wcześniej został pobity przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Ponadto sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony szczegółowo opisał dyżurnemu, jak doszło do zdarzenia oraz jak wyglądali sprawcy. Dyżurny natychmiast przekazał uzyskane informacje załogom patrolowym. Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Leszna, którzy wzięli udział w poszukiwaniu sprawców, do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju.

Jak się później okazało, zatrzymani mężczyźni dopuścili się przestępstwa w warunkach recydywy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Pawłowi U. i Damianowi D. zarzutów rozboju. Dodatkowo Damian D. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę. Sąd na wniosek Policji poparty przez prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/md/