Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca odpowie też za spowodowanie kolizji

Data publikacji 09.01.2018

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na terenie stacji paliw. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali 40-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukarania.

Dochodziła 11.00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w rejonie jednej ze stacji paliw na terenie gminy. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Podczas interwencji sprawdzili również stan trzeźwości uczestników. Wtedy okazało się, że kierowca fiata wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 40-latka. Gdy wytrzeźwiał przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Natomiast za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukarania.

/ego/