Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ALKOHOL I NARKOTYKI” - TRWAJĄ KONTROLE KIERUJĄCYCH

Data publikacji 08.01.2018

Wyeliminowanie z ruchu drogowego, jak największej liczby nietrzeźwych kierujących oraz osób prowadzących pojazdy po zażyciu narkotyków to główny cel policyjnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na ulicach Warszawy i okolicznych powiatów. Akcja prowadzona będzie przez cały rok.

Kierowcy, którzy siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz postronnych osób. Potocznie określa się ich mianem „potencjalnych zabójców”, a media wielokrotnie informowały i informują o tragicznych skutkach wypadków, których sprawcami były osoby pod wpływem alkoholu prowadzące pojazd.

Podczas trwania akcji, należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.Kontrole będą prowadzone przez cały rok zarówno w Warszawie, jak i na drogach podwarszawskich powiatów w wyznaczone dni.

Dodatkowe informacje z zakresu ruchu drogowego oraz związane z nim dane statystyczne znajdą Państwo na stronach internetowych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod adresem http://wrd.policja.waw.pl/

info: ksp, /ego/