Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 09.11.2017

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali kierowcę renault, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, ratował się ucieczką. Funkcjonariusze pościg zakończyli na terenie Piastowa. Badanie stanu trzeźwości 26-latka wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę obowiązywały również dwa zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd. Policjanci przedstawili już Januszowi K. zarzuty. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kilka minut po 20.00 policjanci z Ożarowa Mazowieckiego patrolując ulice gminy zwrócili uwagę na pojazd, który poruszał się po drodze z niesprawnym oświetleniem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę renault do kontroli drogowej. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać policjantom. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, który zakończyli na terenie miejscowości Piastów.

Podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę obowiązywały również dwa zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Funkcjonariusze zatrzymali Janusza K.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osoby uprawnione do kontroli, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/