Dozór za kradzież i posiadanie marihuany - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za kradzież i posiadanie marihuany

Data publikacji 07.11.2017

Policjanci ze starobabickiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który okradł właścicieli domu, w którym wynajmował mieszkanie. Szybkie działania funkcjonariuszy pozwoliły odzyskać skradziony telewizor, który znajdował się już w jednym z warszawskich lombardów. W trakcie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie kradzieży telewizora. Do zdarzenia doszło w miejscu zamieszkania zgłaszających. Kamery monitoringu zarejestrowały jak jeden z lokatorów wynajmujących pokój wynosi z zajmowanego lokalu telewizor i drobne urządzenia RTV. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce udali się policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. 23-letni Maciej S. w chwili zatrzymania posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został przewieziony do komendy w Starych Babicach. Dzięki szczegółowym ustaleniom funkcjonariuszy skradziony sprzęt udało się odzyskać, znajdował się już w jednym z warszawskich lombardów.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił zastosować wobec Macieja S. dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/md/