Areszt, dozór i schronisko dla nieletnich - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt, dozór i schronisko dla nieletnich

Data publikacji 09.10.2017

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego od kliku miesięcy prowadzili czynności operacyjne w sprawie ustalenia sprawców rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie lesznowskiej gminy. Policjanci zakończyli czynności zatrzymaniem Romana M., Sebastiana G., wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt, Kacpra T., którego prokurator objął dozorem Policji oraz 16-letniego mieszkańca Leszna, wobec którego sąd rodzinny orzekł umieszczenie go w schronisku dla nieletnich. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Od sierpnia br. kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pracowali nad rozwiązaniem sprawy rozboju dokonanego na ekspedientce sklepu na terenie lesznowskiej gminy, gdzie dwóch zamaskowanych mężczyzn w kominiarkach na głowie weszło do placówki handlowej, a następnie przy użyciu ręcznego miotacza gazu umieszczonego w atrapie pistoletu obezwładnili kobietę i skradli z kasy pieniądze w kwocie około 1 tys. złotych. Następnie kryminalni otrzymali kolejne informacje o rozbojach, do których doszło w zeszłym miesiącu w Lesznie, gdzie sprawcy także używali ręcznego miotacza gazu.

Kryminalni rozpoczęli intensywne czynności operacyjne zmierzające do ustalenia osób i ich miejsca pobytu, które brały udział w tych przestępstwach. Pod koniec września br. zatrzymali Romana M. 35-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju, w tym jeden przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Natomiast drugiego przestępstwa dokonał wspólnie z 18-letnim Kacprem T., którego kryminalni zatrzymali w zeszłym tygodniu. Decyzją sądu wobec Romana M. zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast Kacper T. decyzją prokuratora objęty został dozorem Policji.

Następnie kryminalni ustalili kolejnych dwóch mężczyzn, którzy brali udział w rozboju na ekspedientce sklepu. W tym samym dniu zatrzymali 18-letniego Sebastiana G. oraz 16-letniego mieszkańca Leszna. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów, przychylił się do ich wniosku, który został poparty przez prokuratora i zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast sprawą 16-latka zajął się sąd rodzinny, który orzekł umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

/ego/