Chciał załatwić sprawę „inaczej” - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał załatwić sprawę „inaczej”

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci z Łomianek zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, podczas doprowadzania go do wytrzeźwienia. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas wsiadania do radiowozu policjanci usłyszeli propozycję wręczenia 1 tys. złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 23.00 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał leżeć na ulicy. Według informacji przekazanej przez świadka, mężczyzna był również agresywny. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Gdy okazało się, że mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego nie potrzebuje pomocy medycznej, funkcjonariusze przetransportowali go najpierw do komisariatu. Tam sprawdzili stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. 36-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyznę celem doprowadzenia do wytrzeźwienia. Podczas wsiadania do radiowozu mundurowi usłyszeli propozycję wręczenia 1 tys. złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze mieli dostać pieniądze w zamian za to, aby nie doprowadzać go do wytrzeźwienia. Warunkiem było również to, aby zawieść mieszkańca powiatu piaseczyńskiego do domu.

Policjanci nie skorzystali ze złożonej propozycji i osadzili zatrzymanego w policyjnej celi. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał został doprowadzony do prokuratury. Teraz 36-latek odpowie przed sądem za obietnicę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/ego/