Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Prędkość – Wiosna 2017”

Data publikacji 04.05.2017

Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach przeprowadzili działania „Prędkość – Wiosna 2017”. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 43 wykroczeń.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów cyklicznych działań „Prędkość” jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

W trakcie działań „Prędkość – Wiosna 2017”, które przeprowadzone zostały podczas majowego weekendu, funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. pojazdy wyposażone w urządzenia służące do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego tzw. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Podczas kontroli policjanci sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy zarówno oni, jak i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Funkcjonariusze ujawnili łącznie 43 wykroczeń, gdzie na 40 sprawców nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego, 1 osoba została pouczona, a wobec 2 skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali też jednemu kierującemu prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

/ego/