Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy Bliżej Nas” dzięki aplikacji „Moja Komenda”

Data publikacji 14.04.2017

Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego podczas spotkań z mieszkańcami na bieżąco przekazują informację na temat mobilnej aplikacji „Moja Komenda”, która pozwala na szybki kontakt z dzielnicowym. Informację o policjantach pierwszego kontaktu znaleźć można również w jednostkach Policji, gdzie zamieszczone zostały plakaty „Dzielnicowy Bliżej Nas” z opisem, jak można skontaktować się z dzielnicowym.

Aplikacja „Moja Komenda” to pierwszy mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ułatwia ona lokalizowanie komend, komisariatów i posterunków Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić. Usługa przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawiera także bazę teleadresową wszystkich jednostek Policji w Polsce i możliwość ich wyszukania po adresie, nazwie jednostki lub miejscowości. Aplikacja zawiera również bazę wszystkich dzielnicowych w kraju oraz umożliwia ich odszukanie po adresie, nazwie jednostki oraz po nazwisku policjanta. Dzięki aplikacji jednym kliknięciem można nawiązać połączenie z wybraną jednostką lub wybranym dzielnicowym. Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne.

Aby ułatwić mieszkańcom kontakt z dzielnicowym, informację o policjantach pierwszego kontaktu znaleźć można również w jednostkach Policji, gdzie zamieszczone zostały plakaty „Dzielnicowy Bliżej Nas” z opisem, jak można skontaktować się z dzielnicowym. Na plakatach można również znaleźć informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W tej sytuacji należy zawsze korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.
/ego/