Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Zapraszamy na pierwszą w tym roku debatę społeczną

Data publikacji 14.04.2017

Zapraszamy mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki na pierwszą debatę społeczną w tym roku, która przeprowadzona zostanie w nowej odsłonie i zapoczątkuje cykl spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku w godz. 17.00 – 19.00 w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 165. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017”.

Debata o bezpieczeństwie organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Zapraszamy mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki do aktywnego udziału w debacie społecznej poświęconej poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy, która odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku w godz. 17.00-19.00 w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 165. Będzie to pierwsza debata w tym roku, która zapoczątkuje cykl spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Tematem pierwszego, inauguracyjnego spotkania będą przede wszystkim problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, priorytetowe działania dzielnicowych, przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadające na zgłaszane zagrożenia bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych.

/ego/