Wizyta przedszkolaków w komendzie - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedszkolaków w komendzie

Data publikacji 15.03.2017

Policjanci podczas roku szkolnego prowadzą wiele spotkań w szkołach i przedszkolach. Tym razem to dzieci odwiedziły policjantów. Wychowankowie Przedszkola Publicznego w Józefowie wczoraj przyjechały z wizytą do komendy w Starych Babicach. To spotkanie ożywiło policyjne korytarze, bo zwiedzanie komendy było nie lada przeżyciem dla przedszkolaków. W komendzie czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka. Na spotkanie z nimi przyszedł również Smok Wuzetek.

Podczas roku szkolnego policjanci prowadzą wiele spotkań w przedszkolach i szkołach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, czy w szkole, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Tym razem to policjanci z komendy w Starych Babicach mieli wyjątkowych gości. Odwiedziły ich dzieci z Przedszkola Publicznego w Józefowie.

Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny oraz zapoznać się z pracą policjantów. Była to też lekcja o bezpieczeństwie. Dzieci obejrzały również film edukacyjny „Z Wuzetkiem bezpiecznie na drodze”. W filmie Wuzetek przekazuje widzom prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Także policjantka przypomniała o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze oraz uczuliła, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Poinformowała również, że odblaski należy umieszczać w widocznym miejscu na ubraniu lub plecaku.

Ku zaskoczeniu dzieci, chwilę po projekcji filmu do sali wszedł Smok Wuzetek. Od tego momentu to on cieszył się największym zainteresowaniem. Wspólnie z dziećmi poszedł zobaczyć policyjny radiowóz. Każdy grzecznie czekał na swoją kolej, aby zasiąść za kierownicą oznakowanego pojazdu. Zabawy było co niemiara. Na zakończenie spotkania dzieci pożegnały policjantkę oraz jej przyjaciela Wuzetka i z uśmiechem opuściły komendę.

/ego/

 

  • Przedszkolaki z wizytą w komendzie
  • Przedszkolaki z wizytą w komendzie
  • Przedszkolaki z wizytą w komendzie
  • Przedszkolaki z wizytą w komendzie
  • Przedszkolaki z wizytą w komendzie
  • Przedszkolaki z wizytą w komendzie