Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Takie pomysły wpadają mi do głowy po alkoholu”

Data publikacji 15.03.2017

Tak 23-letni Bartosz K. wyjaśnił policjantom swoją obecność w zaparkowanym samochodzie, który miał wybitą szybę. Mężczyzna tłumaczył też, że jak przechodził obok pojazdu, to zauważył otwarte drzwi i postanowił wsiąść do auta. Powiadomiona o tym fakcie właścicielka samochodu, zauważyła jednak, że ze schowka wyjęty został panel od radia. Mieszkaniec izabelińskiej gminy, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Bartosz K. przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Kilka minut po godz. 2.00 w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie izabelińskiej gminy zauważyli zaparkowany samochód, który miał wybitą szybę. Gdy podchodzili do pojazdu, w tym momencie szybko wysiadł z niego młody mężczyzna. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że gdy przechodził, zobaczył otwarty samochód, więc postanowił do niego wsiąść. Dodał, że czasem po alkoholu wpadają mu takie pomysły do głowy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 23-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci o fakcie uszkodzenia samochodu i siedzącym w nim mężczyzny powiadomili właścicielkę, która zauważyła, że ze schowka wyjęty został panel od radia. Funkcjonariusze zatrzymali Bartosza K. do wyjaśnienia tej sprawy. Policjanci do czasu wytrzeźwienia mężczyzny zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. 23-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

/ego/