Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 13.03.2017

Policjanci z Błonia zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę nissana. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 92. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek jest nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 8.00 policjanci z komisariatu w Błoniu patrolując ulice gminy zauważyli jadącego drogą krajową nr 92 nissana. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenie u funkcjonariuszy. Aby sprawdzić swoje przypuszczenia, czy kierowca nie znajduje się pod wpływem alkoholu bądź innego podobnie działającego środka, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 26-latek. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a gdy mężczyzna wytrzeźwiał, przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawianie wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

/ego/