Działania „Alkohol i Narkotyki” - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 03.02.2017

Od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowanie takich kierowców z ruchu. Będą one sukcesywnie kontynuowane.

Przeprowadzane cyklicznie przez policjantów działania „Alkohol i Narkotyki” mają na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

Przypominamy, że osobie, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

/ego/