Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantów z mieszkańcami Kampinosu i Leszna

Data publikacji 30.09.2016

W ostatnim tygodniu września mieszkańcy gminy Kampinos i gminy Leszno wzięli udział w dwóch debatach społecznych poświęconych bezpieczeństwu. Debaty zostały zorganizowane w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Podczas spotkań mieszkańcy gminy Leszno i gminy Kampinos mieli możliwość wyrażenia swojego zdania na temat bezpieczeństwa w obu gminach.

26 września o godzinie 18:45 w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Kampinosie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. Na spotkanie przybyli mieszkańcy gminy Kampinos w tym radni i sołtysi. Przy stole prezydialnym zasiedli Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach podinsp. Tomasz Szachowski, Wójt Gminy Kampinos Monika Ciurzyńska, Kierownik Posterunku Policji w Kampinosie asp. szt. Wojciech Piotrowski, Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Robert Knap, a także Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Robert Zaporski. W spotkaniu wzięli udział również dzielnicowi.

Wczoraj o godzinie 15.00 rozpoczęła się w Urzędzie Gminy w Lesznie debata o bezpieczeństwie z udziałem Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach mł. insp. Grzegorza Kondrackiego oraz Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka. W debacie uczestniczyli również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Tomasz Kruszyna oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Robert Kaczmarczyk. W debacie uczestniczyli również dzielnicowi.

Debaty społeczne mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwoliły także na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach.

W trakcie spotkań z mieszkańcami gminy Kampinos i gminy Leszno przekazano informacje o idei oraz sposobie korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także aplikacji mobilnej Moja Komenda. Uczestnicy zapoznani zostali z filmem instruktażowym przygotowanym przez MSWiA dotyczącym korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz otrzymali ulotki informacyjne dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

foto: Marcin Łada

/md/

 

 

 

Powrót na górę strony