Aktualności

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji złożył hołd poległym żołnierzom spoczywającym na cmentarzu wojennym w Starych Babicach

Data publikacji 27.09.2021

Wczoraj I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Tomasz Sapiński wraz z delegacją i pocztem sztandarowym uczestniczył w uroczystości patriotyczno-religijnej dla uczczenia pamięci poległych, zaginionych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Uroczystość odbyła się na cmentarzu wojennym w Starych Babicach.

Wczoraj I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Tomasz Sapiński wraz z delegacją i pocztem sztandarowym wziął udział w uroczystości upamiętniającej poległych, zaginionych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Uroczystość patriotyczno-religijna odbyła się na cmentarzu wojennym w Starych Babicach.

Obchody rozpoczęły się rozpoczęły się o 9.30 mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach. Następnie nastąpił przemarsz uczestników na cmentarz wojenny. Po odczytaniu apelu poległych i salwie honorowej goście złożyli wieńce i wiązanki przy pomniku.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

foto: Urząd Gminy w Starych Babicach

 

 

 

  • Poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji podczas mszy świętej w kościele
  • Uczestnicy uroczystości religijno-patriotycznej podczas uroczystości na cmentarzu wojennym
  • Goście składają wieńce i wiązanki przy pomniku na cmentarzu wojennym