Aktualności

Odpowie za włamanie do samochodu i uszkodzenie mienia

Data publikacji 21.09.2021

Policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na terenie lesznowskiej gminy zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej włamał się do zaparkowanego pojazdu, a w drugim uszkodził klamkę. Zatrzymanie było możliwe dzięki natychmiastowej reakcji świadka zdarzenia, który niezwłocznie o wszystkim powiadomił dyżurnego oraz grupę znajomych, którzy udali się za mężczyzną, uniemożliwiając mu ucieczkę. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 16:00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do zaparkowanego pojazdu. Do przestępstwa doszło na terenie gminy Leszno. Na miejsce natychmiast udali się policjanci pełniący służbę ponadnormatywną w tym rejonie. Jak ustalili funkcjonariusze, przechodzący nieopodal zaparkowanych pojazdów mężczyzna w pewnym momencie wybił w aucie szybę i ukradł m.in. znajdujące się w środku pieniądze, natomiast w drugim aucie uszkodził klamkę, po czym zaczął się oddalać.

Wszystko to zauważył świadek, który niezwłocznie o wszystkim powiadomił dyżurnego oraz przebywających w pobliżu znajomych, wśród których byli także właściciele uszkodzonych pojazdów. Mężczyźni udali się za 33-latkiem, uniemożliwiając mu ucieczkę. Policjanci zatrzymali mężczyznę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja