Kolejni poszukiwani w rękach policjantów - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Data publikacji 20.09.2021

Starobabiccy kryminalni z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób, zatrzymali 44-letniego mężczyznę, za którym sąd wydał list gończy. Natomiast na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego był poszukiwany 56-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach. Policjanci podjęli interwencję wobec niego w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osób spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach zajmujący się poszukiwaniem osób ustalili miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny. 44-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, który wydał za nim list gończy. Mężczyzna został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy rok, odbywając karę pozbawienia wolności.

Wcześniej policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach podjęli interwencję wobec 56-latka w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osób spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że był poszukiwany przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Następnie przekonwojowali go do jednostki penitencjarnej, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu spędzi najbliższe sześć miesięcy, odbywając karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ea