Policjanci uczestniczyli w sołeckim pikniku - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Policjanci uczestniczyli w sołeckim pikniku

Data publikacji 13.09.2021

Dzielnicowy z komendy w Starych Babicach wspólnie z policjantką zajmującą się na co dzień profilaktyką społeczną uczestniczyli w pikniku, który odbył się w Wierzbinie. Podczas imprezy funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji oraz promowali zawód policjanta, a także rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie.

Dzielnicowy z komendy w Starych Babicach wspólnie z policjantką zajmującą się na co dzień profilaktyką społeczną wzięli udział w imprezie, która odbyła się w Wierzbinie. Podczas pikniku, którego organizatorami było sołectwo Wierzbin i Zalesie policjanci zaprezentowali oznakowany radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było też okazją do rozmowy mieszkańców z dzielnicowym. Natomiast z dziećmi policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, a także o tym jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe.

Podczas imprezy funkcjonariusze zachęcali również do wstąpienia w szeregi Policji oraz promowali zawód policjanta. Mundurowi zainteresowanym służbą w Policji osobom przekazywali informacje o procesie rekrutacji, wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do służby, poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu złożenia dokumentów. Do dyspozycji zainteresowanych były ulotki i informatory.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mg

 

 

 

  • Umundurowany policjant pod namiotem z napisem Policja i banerem zachęcającym do wstąpienia do Policji
  • Umundurowani policjanci pod namiotem z napisem Policji
  • Umundurowani policjanci pod namiotem z napisem Policji
  • Policjantka z uczestnikami pikniku
  • Uczestnicy pikniku na tle namiotu z napisem Policja, pokonujący tor z założonymi alko goglami
  • Policjant z uczestnikami piknikj