Pożar hali magazynowej w Passie - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Pożar hali magazynowej w Passie

Data publikacji 10.09.2021

O godz. 10.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w Passie. Z informacji wynikało, że najprawdopodobniej doszło do poważnej awarii przemysłowej. Na miejsce natychmiast skierował załogi patrolowo-interwencyjne oraz ruchu drogowego. Tak rozpoczęły się ćwiczenia przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu mające na celu doskonalenie współdziałania służb ratunkowych.

W jednej z hal magazynowych w Passie wybuchł pożar, który intensywnie rozprzestrzenił się na materiały składowane w hali. Takie zgłoszenie punktualnie o 10.00 otrzymał dzisiaj dyżurny komendy w Starych Babicach. Na miejsce natychmiast skierował załogi patrolowo-interwencyjne oraz ruchu drogowego.

Aby strażacy mogli szybko rozpocząć akcję ratowniczo-gaśniczą, policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy i zabezpieczyli trasy dojazdowe dla samochodów pożarniczych. Następnie podjęli czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia i przyczyny awarii.

To scenariusz kolejnych ćwiczeń przeprowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu mające na celu doskonalenie współdziałania służb ratunkowych.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 

 

  • radiowozy Policji i Straży Pożarnej na miejscu awarii przemysłowej
  • Funkcjonariusze przy radiowozie na tle pojazdów Straży Pożarnej
  • Funkcjonariusze przy radiowozie w tle pojazdów Straży Pożarnej na miejscu awarii przemysłowej