Kierował pomimo cofniętych uprawnień - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Kierował pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 09.09.2021

Policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na terenie gminy Leszno zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2020 roku 76-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na terenie gminy Leszno zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej ponad rok temu.

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja