Aktualności

Nietrzeźwy kierował niedopuszczonym do ruchu pojazdem

Data publikacji 07.09.2021

Policjanci z Leszna i Kampinosu uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyznę zatrzymali do kontroli drogowej ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas interwencji okazało się, że pojazd, którym się poruszał, nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie, dwa lata wcześniej został zatrzymany mu dowód rejestracyjny, a do tego nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Dochodziła 12:00, gdy policjanci z Leszna i Kampinosu podczas wspólnego patrolu zauważyli pojazd, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie kontroli okazało się jeszcze, że pojazd, którym się poruszał, nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie, dwa lata wcześniej został zatrzymany mu dowód rejestracyjny, a do tego nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Za popełnione wykroczenia 69-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz skierowali wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyzna odpowie jeszcze za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja