Kierowca pod wpływem amfetaminy - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Kierowca pod wpływem amfetaminy

Data publikacji 03.09.2021

Policjanci ze starobabickiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego kontrolę BMW zakończyli zatrzymaniem kierowcy. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło irracjonalne zachowanie mężczyzny. W jednym momencie był pobudzony, a za chwilę miał zmieniony nastrój. Badanie stanu trzeźwości wykluczyło spożycie alkoholu. Natomiast badanie urządzeniem do wykrywania narkotyków potwierdziło obecność amfetaminy w ślinie. Teraz o dalszym losie 53-latka zadecyduje sąd.

Kilka minut przed północą policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zauważyli jadące ulicą Dobrzańskiego BMW. Ponieważ mieli podejrzenie, że jego kierowca może być nietrzeźwy, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło irracjonalne zachowanie mężczyzny. W jednym momencie był pobudzony, a za chwilę miał zmieniony nastrój. Badanie stanu trzeźwości wykluczyło spożycie alkoholu. Natomiast badanie urządzeniem do wykrywania narkotyków potwierdziło obecność amfetaminy w ślinie. W przewożonym bagażu funkcjonariusze znaleźli zawiniątka z folii aluminiowej ze śladami po narkotyku.

53-latek trafił do policyjnej celi. Została mu również pobrana krew do dalszych badań. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem znajdując się pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ea