Aktualności

Ujęty przez świadków, zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 01.04.2021

Gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który chwilę wcześniej wjechał w ogrodzenie posesji, na miejsce natychmiast skierował dzielnicowego oraz policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka, któremu świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut po 14:00 dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy forda, który wjechał w ogrodzenie posesji. Na miejsce natychmiast skierował dzielnicowego oraz policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze zastali świadków oraz ujętego przez nich mężczyznę, któremu uniemożliwili dalszą jazdę.

Dzielnicowy wspólnie z policjantem zatrzymali 33-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia został osadzony w policyjnej celi. W tym czasie funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi ożarowskiej gminy zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja