Był bez maseczki, trafił do aresztu - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Był bez maseczki, trafił do aresztu

Data publikacji 30.03.2021

Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego codziennie patrolując podległy rejon, zwracają uwagę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych przez mieszkańców. Tylko w ostatnich dniach podjęli blisko 150 interwencji, z czego 128 zakończyli pouczeniem osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Tak też było w przypadku 44-latka, którego wylegitymowali starobabiccy policjanci. Mężczyzna nie miał założonej maseczki. Jak się okazało był poszukiwany. Zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 135 dni.

Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązujących nakazów dotyczących zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu 44-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany. Sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do aresztu śledczego. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przekonwojowali do jednostki penitencjarnej, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu spędzi najbliższe 135 dni odbywając karę pozbawienia wolności.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych izolacji i kwarantannie. Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Codziennie patrolując podległy rejon, zwracają też uwagę na przestrzeganie przez mieszkańców obostrzeń sanitarnych związanych z sytuacją epidemiologiczną w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na Covid-19. Tylko w ostatnich dniach podjęli blisko 150 interwencji, z czego 128 zakończyli pouczeniem osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłyną na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja