Aktualności

Uszkodził drzwi, bo chciał zwrócić na siebie uwagę

Data publikacji 29.03.2021

Dzielnicowy z Leszna wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymał 50-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna chwilę wcześniej uderzając kostką brukową w drzwi placówki służby zdrowia, uszkodził je. W rozmowie z dzielnicowym oświadczył, że zrobił to, bo chciał zwrócić na siebie uwagę. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o niszczeniu drzwi wejściowych do placówki służby zdrowia na terenie lesznowskiej gminy. Na miejsce udał się dzielnicowy wraz z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze zastali tam świadków zdarzenia, którzy wskazali mężczyznę. Miał on chwilę wcześniej uderzać kostką brukową w drzwi, powodując ich uszkodzenie.

50-latek w rozmowie z dzielnicowym przyznał się do uszkodzenia. Oświadczył, że zrobił to, bo chciał zwrócić na siebie uwagę. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że spożywał wcześniej alkohol. W chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia trafił do policyjnej celi. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut uszkodzenia mienia. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja