Kolejni poszukiwani w rękach policjantów - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Data publikacji 02.03.2021

Starobabiccy kryminalni z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób, zatrzymali 68-letniego mężczyznę, za którym prokurator wydał list gończy. Natomiast na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego był poszukiwany 59-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach. Policjanci podjęli interwencję wobec niego, ponieważ nie stosował się do nakazu zakrywania ust i nosa.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach zajmujący się poszukiwaniem osób ustalili miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny. 68-latek poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście, która wydała za nim list gończy. Funkcjonariusze udali się na teren powiatu nowodworskiego, aby zatrzymać poszukiwanego. Najpierw mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi policjantom, zrobił to dopiero po tym, gdy mundurowi z komisariatu w Czosnowie udzielili im wsparcia. Mężczyzna został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją prokuratora, doprowadzony do organu, który wszczął poszukiwania.

Wcześniej policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach podjęli interwencję wobec 59-latka, który nie stosował się do nakazu zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że był poszukiwany przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Następnie przekonwojowali go do jednostki penitencjarnej, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu spędzi najbliższe cztery miesiące, odbywając karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/is