Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i rowerów

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci z Leszna i Kampinosu uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy volkswagena oraz rowerzyście. Podczas interwencji okazało się, że mężczyźni nie powinni wsiadać zarówno za kierownicę auta, jak i jednośladu. Obu do 2022 roku obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Leszna i Kampinosu pełniąc wspólną służbę najpierw do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę volkswagena. Interwencję przeprowadzili w miejscowości Strojec. W jej trakcie, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 20-latek nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Do grudnia 2022 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Natomiast do październiak 2022 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów, wydany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim, obowiązywał 52-latka, którego mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej w Feliksowie. Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja