26.05.2015
Zapraszamy wszystkie dzieci na obchody Powiatowego Dnia Dziecka z Komendą Powiatową Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, które odbędą się 1 czerwca br. w godz. 10.00 - 14.00 przy komendzie w Starych Babicach. Troszcząc się o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu zorganizowany zostanie przy współudziale Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego piknik dla dzieci pn. "BEZPIECZNY UŚMIECH".
26.05.2015
Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
25.05.2015
Kryminalni z komendy w Starych Babicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kierowcę BMW. Nerwowe zachowanie podczas interwencji nie uszło uwadze policjantom. W odzieży mężczyzny funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Natomiast podczas legitymowania 30-latka okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z orzeczeniem sądu, mężczyznę obejmował 12-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.
23.05.2015
1 czerwca punktualnie o 14.00 w całym kraju wszyscy ludzie, którym nie jest obojętne dobro innych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, razem zjednoczą się w Zrywie Wolnych Serc. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w inicjatywy organizowane w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2015.
22.05.2015
Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał od ochotników z miejscowego OSP informację o mężczyźnie, który stracił przytomność. W tym czasie mężczyzna znajdował się w sklepie. Zgodnie ze zgłoszeniem u poszkodowanego nie były wyczuwalne funkcje życiowe. Na miejsce natychmiast dojechali funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego razem ze słuchaczami z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjanci razem na zmianę z ratownikami medycznymi i strażakami prowadzili akcję reanimacyjną. Po godzinie udało się przywrócić funkcje życiowe u 58-latka. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską.
21.05.2015
Wczoraj dyżurny komendy w Starych Babicach odebrał dwa zgłoszenia, gdzie liczyła się każda minuta, aby uratować ludzkie życie i nie dopuścić do eskalacji tragedii. Najpierw w budynku Starostwa powiatowego został pozostawiony pakunek niewiadomego pochodzenia, w którym mógł znajdować się ładunek wybuchowy. Kilka godzin później zgłoszenie dotyczyło awaryjnego lądowania samolotu w Zielonkach, na pokładzie którego znajdowały się 32 osoby. Całe szczęście to był tylko scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych wspólnie ze służbami ratunkowymi działającymi na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.
21.05.2015
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego przedstawili Mateuszowi W. oraz Sylwestrowi K. zarzut kradzieży wartych blisko 2,3 tys. złotych pamięci przenośnych. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wynosili sprzęt z terenu magazynu w bieliźnie albo w butach. Podczas przeszukania samochodu jednego z zatrzymanych mężczyzn, policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mateusz W. i Sylwester K. przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.
19.05.2015
Od wczoraj obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Dzisiaj policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali 31-letniemu kierowcy prawo jazdy za przekroczenie o 58 km/h dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
18.05.2015
Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego ponownie zostali zaproszeni przez wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Tym razem Ewa i Piotr przeprowadzili wywiad z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego st. asp. Karolem Żakiem. Wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami wysłuchali rozmowy z przewodnikiem psa służbowego. Sierż. sztab. Przemysław Bobak opowiedział o codziennej służbie pełnionej wspólnie ze swoim czworonożnym partnerem. Następnie wychowankowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w służbie oraz obejrzeć radiowóz.
17.05.2015
Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.
<<
<
1
>>