30.07.2014
Dochodziła północ, gdy policjanci wydziału prewencji z komendy w Starych Babicach podjęli legitymowanie 17-letniego mieszkańca gminy. Nerwowe zachowanie młodego mężczyzny wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Chwilę później poznali powód. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie marihuanę. 17-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego przyznał się i poddał dobrowolnie karze.
30.07.2014
Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności. Policjanci podpowiadają jak można uniknąć takiego zagrożenia. Złodziej nie potrzebuje dużo czasu, by nas okraść. Zadbajmy o mienie własne, a także sąsiada. W sytuacjach zagrożenia informujmy Policję. Razem możemy skutecznie wyeliminować przestępców z naszego otoczenia.
29.07.2014
Procesory komputerowe, twarde dyski i telefony komórkowe to sprzęt warty ponad 17 tys. złotych, który został skradziony w jednej z firm na terenie błońskiej gminy. O przestępstwie powiadomieni zostali policjanci z Błonia. W rozwiązanie sprawy włączyli się policjanci wydziału operacyjno-rozpoznawczego ze Starych Babic. Policjanci ustalili osobę, która mogła dokonać kradzieży i zatrzymali Artura A. Podczas przeszukania zabezpieczyli część skradzionego towaru. Funkcjonariusze zatrzymali też Łukasza K., który usłyszał zarzut paserstwa.
29.07.2014
W okresie wakacji notujemy wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. W takich miejscach często rodzicom pomagają dzieci do 14 roku życia. Z badań Instytutu Medycyny Wsi wynika, że podczas prac polowych zdarzają się wypadki, na skutek których dzieci doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie. Najwięcej czasu na prace rolne poświęcają dzieci latem i jesienią. Dla wielu z nich prace wykonywane w gospodarstwie są stałym obowiązkiem. Dlatego często dochodzi do wypadków wśród dzieci angażowanych do prac rolnych.
28.07.2014
Zatrzymanie Zbigniewa M. i Roberta P. było możliwe tylko dzięki postawie trzech młodych mieszkanek błońskiej gminy. Najpierw dwie 15-latki chwilę po kradzieży 66-letniej kobiecie portfela z dokumentami i pieniędzmi ruszyły w pościg za dwoma sprawcami. Potem z pomocą przyszła trzecia kobieta, która przekazała policjantom ostatnie miejsce ich pobytu. Chwilę potem mężczyźni byli już w rękach policjantów.
27.07.2014
Policjanci z wydziału operacyjno-realizacyjnego z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali Piotra P. Natomiast policjanci z Błonia przedstawili 31-latkowi trzy zarzuty kradzieży paliwa o łącznej ilości 652 litrów, gdzie łączna suma strat wyniosła blisko 3,5 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystując uprzednio skradzione tablice rejestracyjne od innych pojazdów, dokonywał kradzieży paliwa na stacjach paliw z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Prokurator zastosował już wobec mieszkańca Warszawy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
26.07.2014
Policjanci z wydziału prewencji komendy w Starych Babicach zatrzymali Edytę B. Wczoraj usłyszała zarzut kradzieży złotej biżuterii oraz pieniędzy na łączną kwotę około 9 tys. złotych. Kobieta zatrudniona była w firmie zajmującej się opieką nad starszymi lub chorymi osobami. 29-latka przyznała się, że podczas wykonywania swoich obowiązków, dokonywała też kradzieży na szkodę swojej podopiecznej i jej rodziny. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
25.07.2014
Tylko wczoraj policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego uniemożliwili dalszą jazdę pięciu kierującym, którzy wcześniej spożywali alkohol. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców, w tym kierowcę samochodu ciężarowego i dwóch rowerzystów. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od 1,3 do 3 promili alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani do kontroli drogowej kierujący za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem.
24.07.2014
Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o awanturze w sklepie, jaką wywołał jeden z klientów. Na miejscu policjanci wylegitymowali Wojciecha R., na którego, jak się okazało, sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia 60 dni pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu 27-latka, policjanci usłyszeli propozycję wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie do czynności służbowych. Gdy z propozycji nie skorzystali, mężczyzna znieważył funkcjonariuszy wulgarnymi słowami. Wojciech R. zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu śledczego.
23.07.2014
Policjanci z Łomianek zostali wczoraj wezwani na interwencję domową. Zgłoszenie dotyczyło awantury domowych. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja zakończyła się założeniem "Niebieskiej Karty" oraz doprowadzeniem do wytrzeźwienia 25-letniego mężczyzny, który stosował przemoc wobec rodziców. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie.
<<
<
1
>>