17.04.2014
Policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania rowerem, który obowiązywał go do 2015 roku. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
16.04.2014
Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Starych Babicach odbyła się II powiatowa debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Podczas spotkania mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa, działania Policji i samorządu oraz poruszyć nurtujące ich problemy. W debacie udział wziął I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariusz Pergoł, Wicewojewoda Mazowiecki Pan Dariusz Piątek, Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego mł. insp. Waldemar Perdion.
15.04.2014
Realizacja wniosków zgłaszanych w trakcie debaty społecznej dotyczącej stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu warszawskiego zachodniego w dniu 22 listopada 2012 roku w Starych Babicach.
13.04.2014
25 marca Narodowy Bank Polski rozpoczął kampanię informacyjną „Bezpieczne pieniądze” związaną z wpro­wadzeniem do obiegu banknotów ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. W kampanii bierze udział wiele instytucji publicznych i firm komercyjnych związanych z obrotem gotówkowym. W dniach 5-6 kwietnia w Centrali NBP odbyły się także Dni Otwarte, których tematem przewodnim były modernizacja zabezpieczeń banknotów.
12.04.2014
Materiał „Bezpieczna podróż” to zbiór praktycznych porad i wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy planowaniu wyjazdów np. na święta lub wakacje. Niektóre z przedstawionych uwag wydadzą się Państwu oczywiste, jednak przed podróżą, w pośpiechu, często zapomina się o tych najprostszych i najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Przygotowując się do podróży samochodem, pociągiem czy samolotem, a także przed wyjazdem zagranicznym, warto zapoznać się z zamieszczonymi materiałami i zastosować się do umieszczonych w nich wskazówek. Dzięki temu podróż będzie przebiegać bez przykrych niespodzianek, a Państwo i Państwa bliscy będą czuć się bezpieczniej.
11.04.2014
Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o usiłowaniu wyłudzenia kredytu w jednym z banków w Łomiankach. Mężczyzna na podstawie dokumentów stwierdzających nieprawdę, chciał pobrać z banku kredyt na 500 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
11.04.2014
Zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 15 kwietnia 2014 roku w godz. 18.00-20.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Starych Babicach przy ul. Rynek 21. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
10.04.2014
Mieszkanka Łomianek, gdy zauważyła przeskakującego przez ogrodzenie na jej posesję mężczyznę, zareagowała natychmiast. Najpierw skontaktowała się z sąsiadką, aby zapytać, czy jest jej znany powód, dla którego mężczyzna był na jej posesji. Następnie poinformowała dyżurnego komisariatu o mężczyźnie, który najprawdopodobniej usiłował się włamać do domu sąsiadów. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Jednak chwilę później był już w rękach mundurowych. Michał K. usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Ponadto 31-latek był poszukiwany przez sąd listem gończym celem doprowadzenia do zakładu karnego.
08.04.2014
Po południu policjanci z Błonia pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszami z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zatrzymali do kontroli drogowej Jarosława W. 46-latek jechał motorowerem ulicą Malowniczą w Bramkach. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast około 2.30 błońscy funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili kierowcę nissana, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu.
08.04.2014
Wiosna to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej rowerzystów, motorowerzystów i pieszych. Wraz z nadejściem wiosennej aury policjanci odnotowują także więcej zdarzeń z udziałem tych uczestników ruchu drogowego. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo policjanci prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
<<
<
1
>>