27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
26.03.2015
Policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie błońskiej gminy, zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Podobnie kierowca daewoo, którego zatrzymali do kontroli drogowej ożarowscy funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę do 2016 roku obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
25.03.2015
W warszawskim kinie Muranów odbyła się kolejna już premiera filmu profilaktyczno-edukacyjnego z cyklu „Nie warto ryzykować” przygotowanego na zlecenie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy ze stołeczną Policją. Tym razem poruszony został problem szeroko rozumianej tolerancji.
24.03.2015
Policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali Dariusza W. Mężczyzna na terenie łomiankowskiej gminy spowodował kolizję, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony poinformował o zdarzeniu policjantów i sam udał się za sprawcą kolizji. 37-latek został ujęty na terenie powiatu nowodworskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdem.
23.03.2015
Ośrodek Szkolno-Wychowaczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach. To tu do Zespołu Szkół Specjalnych im. św. Maksymiliana od kilku lat uczęszcza Jacek. Ten 15-latek uwielbia policyjne seriale. Pewnego dnia podczas szkolnej wycieczki miał okazję być na planie filmowym jednego z nich. To wtedy zamarzył, aby móc spotkać się z policjantem. Jego marzeniem było przeprowadzenie wywiadu z antyterrorystą. Dzięki policjantom ze stołecznego wydziału realizacyjnego, to marzenie właśnie się spełniło.
22.03.2015
Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji realizuje przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjne pn.: „Koleją po wiedzę”, „Kibic” i warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli „Edukacja prawna w szkołach z udziałem warszawskiej Policji”.
21.03.2015
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2014/2015 - IV Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
20.03.2015
Pawła G. poszukiwali kryminalni z komendy w Starych Babicach. Za mieszkańcem Błonia sąd wydał list gończy celem doprowadzenia go do aresztu śledczego. O miejscu ukrywania się mężczyzny dowiedział się dzielnicowy z błońskiego komisariatu. Policjanci wspólnie udali się we wskazane miejsce i zatrzymali 32-latka. Paweł G. trafił do jednostki penitencjarnej, ale najpierw usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze.
19.03.2015
Na ladzie towar za ponad 800 zł, a na paragonie za niespełna 200 zł. Taką formę kradzieży wybrało dwoje mieszkańców gminy Błonie. Gdy jeden z klientów miejscowego marketu robił zakupy, kasjerka udawała, że skanuje produkty leżące na ladzie, nabijając na paragon tylko wybrane. Wszystko to zauważył pracownik ochrony, który powiadomił błońskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia kasjerkę i jej klienta. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży artykułów sklepowych o łącznej kwocie około 650 złotych. Monika S. i Robert F. przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.
18.03.2015
Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie.
<<
<
1
>>