06.07.2015
Tylko podczas weekendu pełniący służbę policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego zatrzymali sześciu mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Zgodnie z wydanymi przez sąd nakazami doprowadzenia, czterech zatrzymanych trafiło do placówek penitencjarnych. Dwóch mężczyzn po uiszczeniu grzywny zostało zwolnionych przez sąd od wykonywania kary. Policjanci ze Starych Babicach ujawnili również osobę, która była poszukiwana celem ustalenia miejsca pobytu.
05.07.2015
PAMIĘTAJ !!! WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, NIEOPŁACALNE, SZKODLIWE I KARALNE ! Od pokoleń wiele osób wypala trawy w błędnym przekonaniu, że spowoduje to jej szybszy i bujniejszy odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Ziemia na pogorzeliskach wbrew temu, co sądzą zwolennicy wypalania traw, staje się jałowa. Pożar traw oznacza zniszczenie miejsc lęgowych wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach ptaków.
04.07.2015
Pierwsze dni wakacji to czas spotkań organizowanych przez młodzież w różnych miejscach, często bez wiedzy i zgody rodziców. Nie wszystkie tego typu imprezy kończą się bezpiecznie. Policjanci przypominają o zagrożeniach i radzą osobom dorosłym i niepełnoletnim jak ich unikać.
03.07.2015
Na drogach naszego powiatu coraz więcej rowerzystów. Niestety praktyka policyjna wskazuje, że znajomość przepisów i ich przestrzeganie nie są najmocniejszą stroną tej grupy uczestników ruchu drogowego. Dlatego też przypominamy najważniejsze zasady i przepisy dotyczące poruszania się cyklistów po drogach.
02.07.2015
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wspólnie z kryminalnymi ze Starych Babic zatrzymali czterech mężczyzn, w tym trzech obywateli Wietnamu. Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu, posługując się sfałszowanym dokumentem, odebrali przesyłkę z firmy kurierskiej o łącznej wartości ponad 8 tys. złotych. W środku znajdowały się telefony komórkowe i tablety. W tym czasie, jak ustalili policjanci, Grzegorz M. wykorzystując nieuwagę pracowników, skradł portfel jednego z nich razem z dokumentami i pieniędzmi. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które odpowiedzą teraz przed sądem.
02.07.2015
Jaka będzie Policja w przyszłości? Odpowiedz na to pytanie i weź udział w konkursie. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski! Konkurs jest organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2015 r.
01.07.2015
Ciepłe wakacyjne dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad. Najbardziej niebezpieczne są dzikie zbiorniki wodne i tam właśnie należy zachować szczególną ostrożność. Dzieci i młodzież czasami bez wiedzy rodziców korzystają z takich kąpielisk. Policyjne przestrogi są skierowane głównie do nich.
30.06.2015
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.
29.06.2015
Policjanci z komendy w Starych Babicach zatrzymali poszukiwanego obywatela Litwy. Podczas legitymowania mężczyzna posługiwał się dokumentem tożsamości wydanym na inne nazwisko. Pozostałe dane osobowe były tożsame z danymi osoby, za którą Prokuratura Rejonowa w Muszynie wydała list gończy. Dopiero podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili dokument wystawiony na nazwisko poszukiwanej osoby z wizerunkiem legitymowanego mężczyzny.
28.06.2015
Phishing i vishing to określenia dotyczące metod wyłudzania poufnych danych osobowych przez oszustów, podających się za pracowników różnych instytucji finansowych np. banków. Phishing („łowienie haseł”) jest to sposób polegający na pozyskiwaniu informacji osobistych za pośrednictwem Internetu. Może on przyjmować różne formy, ale najczęściej wykorzystywaną jest ta, gdy przestępcy rozsyłają np. wśród klientów banku, mailową prośbę o weryfikację danych.
<<
<
1
>>