24.11.2014
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego uzyskali informację o "dziupli" samochodowej. Jak ustalili, w jednym z garaży na terenie lesznowskiej gminy miała znajdować się toyota. Pojazd został skradziony kilka dni wcześniej w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci zatrzymali właściciela posesji oraz mężczyznę, który wynajął garaż. Obaj usłyszeli już zarzut paserstwa. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.
23.11.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy i naszego powiatu. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
22.11.2014
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Stołeczna policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
21.11.2014
Taką formę kradzieży wybrało troje mieszkańców gminy Stare Babice. Dwoje klientów jednego z marketów robiło zakupy. Natomiast kasjerka udawała, że skanuje produkty leżące na ladzie, nabijając na paragon tylko małe kwoty. Po wszystkim klienci dzielili się z kobietą zakupami. Jak ustalili policjanci w rozmowie z pracownikiem ochrony, ten proceder trwał przez kilka dni, co potwierdziły nagrania z monitoringu. Kasjerce oraz jej klientom policjanci przedstawili zarzut kradzieży artykułów spożywczych o łącznej kwocie blisko 1,5 tys. złotych.
20.11.2014
Zapraszamy mieszkańców gminy Łomianki do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku o godz. 18.00 w w auli widowiskowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach przy ulicy Staszica 2. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
20.11.2014
Tylko dzięki postawie "babci" kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali "wnuczka". Od pierwszych słów rozmowy mieszkanka gminy Stare Babice wiedziała, że ma do czynienia z oszustem. Jednak ani przez chwilę nie dała tego poznać swojemu rozmówcy. Równolegle prowadziła rozmowę z "wnuczkiem" i synem, który w tym czasie poinformował policjantów o próbie oszustwa. W trakcie godziny, jaką oszust dał kobiecie na wyjście do banku po gotówkę, kobieta wycinała z gazety "pieniądze", które następnie włożyła do koperty, aby ją przekazać. Gdy 24-latek przyszedł po odbiór pieniędzy, zarówno syn, jak i kryminalni już na niego czekali.
19.11.2014
Policjanci z Łomianek zatrzymali do wyjaśnienia Pawła B. Mężczyzna przyjechał wczoraj do jednej ze stacji diagnostycznych na terenie gminy, aby zrobić przegląd techniczny samochodu. Tam pracownicy zwrócili uwagę na pieczątkę poprzedniego badania, które sugerowało, że zostało przeprowadzone przez nich. W rozmowie z funkcjonariuszami 33-latek oświadczył, że pieczątkę wyciął z gumki, a w rzeczywistości auto nie przeszło badań technicznych.
18.11.2014
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach poszukują Wiesława Denis. Funkcjonariusze zwracają się do wszystkich, którzy znają miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerami telefonów (22) 604 32 35, (22) 752 80 00 lub z najbliższą jednostką Policji, tel. 997 lub 112. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kppwawzach@policja.waw.pl
18.11.2014
Komenda Stołeczna Policji organizuje przy współudziale Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich.
17.11.2014
W sobotę rano policjanci z Błonia zostali powiadomieni o kradzieży z terenu firmy żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych. Sprawcy włamali się również do stojaka, w którym znajdowały się butle z gazem i ukradli je. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali Mariusza R. i kilka godzin później Michała C. Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego przyznali się i poddali dobrowolnie karze.
<<
<
1
>>