20.12.2014
Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.
19.12.2014
Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza zastosował wobec Karola Z. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Kryminalni z Łomianek uzyskali informację o kradzieży z włamaniem do domu mieszkalnego w trakcie budowy, o czym poinformowali właściciela posesji. Sprawcy skradli elektronarzędzia i przewody elektryczne o łącznej wartości około 4 tys. złotych. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności operacyjne zakończyły się zatrzymaniem 19-letniego mieszkańca gminy. Karolowi Z. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.
18.12.2014
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wczoraj w sali odpraw komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji inspektora Roberta Szydło. Zaproszonych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji inspektor Waldemar Perdion. Świąteczne życzenia policjantom złożył Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński, do których wraz z podziękowaniami za pełnioną służbę dołączył Dyrektor Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach Pan Mirosław Mazuruk. Jak co roku świąteczną modlitwę odmówił Proboszcz Parafii pw. WNMP w Starych Babicach ksiądz Prałat dr Grzegorz Kozicki.
17.12.2014
Policjanci ze stołecznego oddziału prewencji pełnili wczoraj służbę na terenie powiatu warszawskiego zachodniego. W Zaborowie podjęli interwencję wobec dwóch mieszkańców lesznowskiej gminy. Chwilę później funkcjonariusze ujawnili marihuanę, którą mężczyźni posiadali w odzieży. Obaj zostali zatrzymani. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
17.12.2014
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
16.12.2014
Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn, którzy zgodnie z dyspozycją sądu doprowadzeni zostali do aresztu śledczego. Tam odbędą teraz karę pozbawienia wolności. Dwóch z nich poszukiwanych było przez sąd na podstawie listu gończego. Dzień wcześniej policjanci z Błonia podczas interwencji podjętej wobec osób spożywających alkohol w miejscu publicznym ujawnili mężczyznę, na którego sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego oraz poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu.
15.12.2014
Kryminalni z komendy w Starych Babicach zajmujący się poszukiwaniem osób w wyniku podjętych czynności ustalili miejsce przebywania poszukiwanego mężczyzny. Za 39-latkiem sąd wydał list gończy. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna od tego czasu ukrywał się poza granicami kraju. Gdy kryminalni zapukali do jednego z mieszkań w Warszawie, drzwi otworzył poszukiwany 39-latek zupełnie zaskoczony widokiem policyjnych legitymacji. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w jednostce penitencjarnej, gdzie zgodnie z dyspozycją sadu spędzi najbliższe 2 lata pozbawienia wolności.
12.12.2014
W kinie Muranów 10-11 grudnia br. odbyło się szkolenie kadry kierowniczej średniego szczebla, specjalistów ds. prewencji kryminalnej, nieletnich oraz dzielnicowych, zorganizowane przez Impresariat PaT oraz Komendę Stołeczną Policji. W sumie w doszkalaniu udział wzięło około 200 policjantów.
10.12.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
09.12.2014
Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego insp. Waldemar Perdion wyróżnił za dobrą służbę policjantów z Błonia, Kampinosu oraz wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Uroczystość wręczenia nagród motywacyjnych za wyniki osiągnięte w służbie odbyła się wczoraj podczas odprawy kadry kierowniczej komendy w Starych Babicach.
<<
<
1
>>