30.10.2014
Policjanci z Łomianek zatrzymali Mateusza B. Najpierw mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu, gdy chciał wyjść ze sklepu z tańszym towarem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dokonał zmiany kodów kreskowych na trzech żarówkach LED naklejając na nie kody kreskowe z tańszych artykułów. Tym sposobem 25-latek chciał zaoszczędzić blisko 100 złotych. Mateusz B. usłyszał już zarzuty, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.
30.10.2014
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Stołeczna policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
30.10.2014
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
30.10.2014
Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych - porządki na grobach bliskich, zakupy, wzmożony ruch na cmentarzach i ich okolicach to okres, w którym warto przypomnieć podstawowe zasady jak zadbać o własne bezpieczeństwo.
30.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
29.10.2014
Wczoraj policjanci z zespołów patrolowo-interwencyjnych w Starych Babicach i w Błoniu uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata i rowerzystę. podczas interwencji okazało się, że obaj mężczyźni posiadali sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i rowerem. Teraz odpowiedzą za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
28.10.2014
Policjanci podejmują wiele działań, aby dzieci były bezpieczne i nic złego im się nie stało. Wczoraj dzielnicowy z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim aspirant Dariusz Dobrzyński spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Święcicach. Funkcjonariusz przypomniał uczniom, jak należy prawidłowo zachowywać się w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz opowiedział, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły, czy spędzać wolny czas.
27.10.2014
Dyżurny komisariatu w Łomiankach kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej. Mężczyzna najpierw dobijając się do posesji zgłaszającego zakłócił spoczynek nocny, a następnie zaczął niszczyć zaparkowany przed nią samochód. Na miejsce przyjechali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili okoliczności zajścia. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca łomiankowskiej gminy. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Maciej M. usłyszał już zarzut uszkodzenia pojazdu i poddał się dobrowolnie karze.
26.10.2014
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
25.10.2014
Dwóch mieszkańców błońskiej gminy zareagowało natychmiast, gdy tylko zauważyli kierowcę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Gdy kierowca zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, mężczyźni podbiegli do samochodu i wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wtedy kierowca wyszedł z samochodu, zaczął oddalać się z miejsca. Mężczyźni udali się za nim. Gdy nadjechał w tym czasie radiowóz, mężczyźni przekazali policjantom zabezpieczone kluczyki i wskazali kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
<<
<
1
>>