12.02.2016
Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń na poziomie powiatu. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego podinspektor Tomasz Szachowski, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński oraz przedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i prządku publicznego.
12.02.2016
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści, czy motorowerzyści w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dzisiaj policjanci z terenu całego powiatu oraz wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób.
11.02.2016
11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W 2015 r. odnotowano na numer 112 łącznie ponad 21 mln wszystkich zgłoszeń, czyli średnio ok. 1 mln 800 tys. miesięcznie w skali całego kraju. MSWiA i służby ratunkowe apelują i przypominają, że numer 112 służy do ratowania zdrowia i życia. Operatorzy numeru 112 sygnalizują, że wciąż jest wiele połączeń bezpodstawnych. Pamiętajmy, gdy zagrożone jest życie człowieka, liczy się każda sekunda! Nie marnujmy jej na żarty i fałszywe zgłoszenia.
10.02.2016
Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w Święcicach na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z Zaborowską. Na miejsce udali się policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca audi podczas włączania się do ruchu, doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Sprawą mężczyzny zajmą się teraz policjanci z Ożarowa Mazowieckiego.
09.02.2016
Policjanci z Błonia patrolując ulice gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Interwencję zakończyli zatrzymaniem pasażera. Jego nerwowe zachowanie nie uszło uwadze mundurowych. Podczas kontroli ujawnili torebkę, w której znajdowało się 12 gram suszu. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana należąca do Pawła R. 25-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.
08.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
08.02.2016
Piąta edycja akcji „Powiatowe ferie - Zima w Lesie” dobiegła już końca. Impreza zorganizowana została przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a skierowana była do grup zorganizowanych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz świetlic środowiskowych z terenu naszego powiatu. W działaniach wzięli również policjanci z komendy w Starych Babicach oraz Leszna.
05.02.2016
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali Piotra C. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci od razu po wejściu do pokoju zobaczyli na stoliku „dilerki” z narkotykiem, na leżącej na biurku wadze znajdowała się jeszcze nie zważona amfetamina. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 13 gram amfetaminy. 22-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i udzielenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 20 gram tego narkotyku. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.
04.02.2016
Takie słowa usłyszeli policjanci z Łomianek podczas interwencji, którą przeprowadzili wobec mieszkańca Warszawy. Policjanci raz otrzymali propozycję otrzymania 500 złotych, przy kolejnej próbie skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowych, usłyszeli propozycję otrzymania 400 złotych, a resztę mieli zostawić zatrzymanemu na taksówkę. Policjanci przedstawili Arturowi R. zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, kierowania wobec nich gróźb zabójstwa oraz obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w celu skłonienia ich do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od przeprowadzenia czynności służbowych.
03.02.2016
Wywiadowcy z komendy w Starych Babicach zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli marihuanę, którą 17-latkowie posiadali przy sobie. Następnego dnia kryminalni zatrzymali Marcina R. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi zarzutu handlu środkami odurzającymi. Prokurator na wniosek mundurowych objął mężczyznę policyjnym dozorem. Natomiast Adrian A. i Janusz K. usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających.
<<
<
1
>>