28.04.2015
Od dawna już wiadomo, że czujny i życzliwy sąsiad sprawdza się nie raz lepiej od najlepszego systemu zabezpieczeń domów czy też mieszkań. Tak też było ostatnio w Ożarowie Mazowieckim. Sąsiad widząc dwóch mężczyzn usiłujących włamać się do domu i pomieszczeń gospodarczych natychmiast zareagował. Sam udał się w pościg za sprawcami na bieżąco przekazując policjantom swoje położenie. Funkcjonariusze zatrzymali Wiesława W. oraz Andrzeja M. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.
27.04.2015
Pod koniec tygodnia policjanci z komendy w Starych Babicach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu. Załączony alarm spłoszył sprawców. Gdy na miejsce zdarzenia dojechał policyjny patrol okazało się, że na posesji pozostał telefon komórkowy należący najprawdopodobniej do sprawców. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy już następnego dnia rano zatrzymali 24-letniego Mariusza B. i o rok młodszego Adama K. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego przyznali się i poddali dobrowolnie karze.
24.04.2015
Policjanci z komendy w Starych Babicach otrzymali prośbę o interwencję w związku z awanturą, jaka wywiązała się między małżonkami. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna trzymając kuchenny nóż groził zgłaszającej pozbawieniem życia oraz podpaleniem domu. 39-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zobowiązał mężczyznę do opuszczenia mieszkania.
23.04.2015
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali pracownika jednej z hal magazynowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał wyjechać rowerem z terenu firmy z kradzionymi nawigacjami samochodowymi. Łączna wartość sprzętu wyniosła 1,5 tys. złotych. Nawigacje były schowane w pudle, które znajdowało się na rowerowym bagażniku. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci przedstawili 51-latkowi zarzut kradzieży. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
22.04.2015
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
21.04.2015
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi uzyskiwania kart rowerowych przygotowanie do "egzaminu" na kartę rowerową oraz samo sprawdzenie umiejętności powinno odbywać się w szkole podstawowej (dla uczniów, którzy ukończyli 10 lat) oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego lub specjalistycznym ośrodku szkolenia kierowców (dla osób niebędących uczniami szkoły podstawowej). Policjanci pomagają w przygotowaniu oraz egzaminowaniu chętnych do uzyskania "pierwszego prawa jazdy".
20.04.2015
Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego podczas weekendu uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym. Natomiast policjanci ruchu drogowego w bezpośrednim pościgu zatrzymali kierowcę opla znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym i zmuszał pojazdy jadące w kierunku przeciwnym do zjazdu na pobocze. Mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu pojazdu, ucieczkę kontynuował pieszo. Chwilę później był już w rękach policjantów.
17.04.2015
Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem 61-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką, a prokurator objął go dozorem Policji oraz nakazał opuszczenie mu wspólnego mieszkania.
16.04.2015
Na początku miesiąca do kryminalnych z komendy w Starych Babicach wpłynęła informacja o kradzieży z włamaniem. Do przestępstwa doszło w budynku Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Sprawca włamał się do jednego z pomieszczeń biurowych, a następnie skradł telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze należące do pracownika. W wyniku podjętych czynności kryminalni zatrzymali Adama P. Jak ustalili policjanci, 55-latek działając w podobny sposób popełnił przestępstwo w Urzędzie Gminy w Starych Babicach oraz Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim. Sąd zastosował wobec Adama P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
15.04.2015
W dniach 23-24 czerwca 2015 roku w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Przystanek PaT. To największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak wolność od przemocy i uzależnień, tolerancja i kultura relacji międzyludzkich. Zapraszamy do udziału w przystanku.
<<
<
1
>>