27.08.2014
Policjanci z ogniwa patrolowego w Kampinosie zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym znaleźli torebkę z narkotykami. Kamil P. ukrył je w kieszeni. Mężczyzna zostałprzewieziony do policyjnej celi. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
25.08.2014
Kryminalni z komendy w Starych Babicach zatrzymali Piotra W. i Dariusza M. Mężczyźni dzień wcześniej dokonali rozboju na przypadkowo spotkanym 16-letnim mieszkańcu powiatu. W wyniku przestępstwa małoletni utracił telefon komórkowy i zegarek. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Piotra W. policjanci ujawnili skradzione przedmioty. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
24.08.2014
1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.
23.08.2014
Policjanci na terenie całej Polski zaangażowani są w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". W podejmowanych działaniach prewencyjnych, w tym w ramach kontroli drogowych, funkcjonariusze upowszechniają ideę kampanii. W inicjatywę angażuje się coraz więcej podmiotów, które popierając ideę kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, pomagają w dystrybucji naklejek.
22.08.2014
Wczoraj policjanci z Łomianek przedstawili zarzut Marianowi B., który wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim pracownikiem banku dokonali kradzieży pieniędzy. Z konta innego klienta wypłacili 1,5 tys. złotych. Obaj mężczyźni za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
22.08.2014
Wczoraj dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o niewybuchu ujawnionym w lesie. Policjanci natychmiast udali się na interwencję i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. O znalezionym niewybuchu zostali powiadomieni saperzy Wojska Polskiego, którzy zdetonują go na poligonie.Policjanci przypominają, aby o każdym takim przypadku od razu powiadamiać służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Należy pamiętać, żeby nie dotykać i nie próbować demontować żadnego takiego znaleziska.
22.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
21.08.2014
Głównym celem Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020 jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce. W ramach realizacji założeń Programu Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego udostępnia listę instytucji rządowych, samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie działającym na terenie powiatu i województwa mazowieckiego.
21.08.2014
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę TIR-a jadącego drogą krajową n 92. Kontroli dokonali na terenie błońskiej gminy. Szybko okazało się, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje jego sprawą zajmą się policjanci z błońskiego komisariatu.
21.08.2014
Gdy pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, wiele dzieci spędza ten czas przed komputerem. Przez nieumiejętne korzystanie z Internetu młodzi ludzie mogą być narażeni na wiele niebezpieczeństw. Policjanci radzą rodzicom, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka w sieci.
<<
<
1
>>