25.10.2014
Dwóch mieszkańców błońskiej gminy zareagowało natychmiast, gdy tylko zauważyli kierowcę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Gdy kierowca zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, mężczyźni podbiegli do samochodu i wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wtedy kierowca wyszedł z samochodu, zaczął oddalać się z miejsca. Mężczyźni udali się za nim. Gdy nadjechał w tym czasie radiowóz, mężczyźni przekazali policjantom zabezpieczone kluczyki i wskazali kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
25.10.2014
Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych - porządki na grobach bliskich, zakupy, wzmożony ruch na cmentarzach i ich okolicach to okres, w którym warto przypomnieć podstawowe zasady jak zadbać o własne bezpieczeństwo.
24.10.2014
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Wtedy okazało się, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Jak ustalili funkcjonariusze, 32-latek poszukiwany był przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Natomiast zatrzymany przez policjantów z Łomianek 57-letni mieszkaniec, zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie teraz karę pozbawienia wolności.
24.10.2014
Piesi stanowią szczególną grupę uczestników ruchu drogowego. Wskutek niewłaściwego poruszania się po drogach, często z ich winy dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych, aby dbali o swoje bezpieczeństwo. Policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.
24.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
23.10.2014
Policjanci ze Starych Babic poszukują 53-letniego mężczyzny, który zaginął. Marek Przygoda 17 październiak br. wyszedł z domu i do chwili obecnej nie wrócił. Mężczyzna nie nawiązał także żadnego kontaktu z najbliższą rodziną, ani znajomymi. Prosimy o kontakt każdą osobę, która mogła widzieć zaginionego lub posiada informacje na temat jego miejsca pobytu.
23.10.2014
Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego komendy w Starych Babicach policjanci z Kampinosu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Mężczyzna 20 minut wcześniej zatankował na stacji w Starych Babicach paliwo, a następnie odjechał nie regulując rachunku. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 19-latek nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Funkcjonariusze za brak dokumentów ukarali kierowcę mandatem karnym. Natomiast sprawę kradzieży paliwa skierują do sądu.
22.10.2014
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Łomiankach młodszego aspiranta Tomasza Borczyńskiego. Rozkaz wręczył Komendant Powiatowy Policji inspektor Waldemar Perdion w towarzystwie Komendanta Komisariatu Policji w Łomiankach nadkom. Tomasza Niedźwiedzkiego oraz podległych policjantów.
21.10.2014
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego po krótkotrwałym pościgu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. 28-letni mieszkaniec gminy najpierw zmusił policjantów do gwałtownego hamowania wymuszając pierwszeństwo przejazdu, a następnie uciekając wjechał pod prąd w ulicę jednokierunkową i zajeżdżał drogę radiowozowi. Kilka minut później okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał go do 2015 roku.
20.10.2014
Policjanci z Błonia zatrzymali 54-letniego pracownika firmy. Mężczyzna był w niej zatrudniony na stanowisku pracownika ochrony. Podczas przeszukania policjanci w plecaku Krzysztofa S. ujawnili 9 butelek z alkoholem o pojemności 100 i 200 ml. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od września dokonał kradzieży alkoholu na łączną kwotę 500 złotych. Krzysztof S. usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.
<<
<
1
>>