04.08.2015
W związku z nadchodzącymi upałami MSW i służby apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Od początku lipca w Polsce utonęło 130 osób. Do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej na niestrzeżonych kąpieliskach, w rzekach, jeziorach i stawach.
04.08.2015
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów rozpoczętej 29 lipca br. kampanii „Dopalacze kradną życie”.
04.08.2015
W okresie nasilonych upałów dochodzić może do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu związanych z przegrzaniem organizmu lub wystąpieniem innych negatywnych skutków bardzo wysokich temperatur. Niepokojącym zjawiskiem, które na przełomie ostatnich lat nagłośnione zostało przez środki masowego przekazu, jest pozostawianie dzieci lub zwierząt domowych w szczelnie zamkniętych pojazdach. Wysoka temperatura prowadzi do drastycznego nagrzania się wnętrza samochodu, nawet do 60 stopni Celsjusza. Przebywające w nim dziecko lub zwierze narażone jest na niebezpieczeństwo przegrzania organizmu, które może doprowadzić do zagrażających życiu urazów narządów wewnętrznych oraz udaru cieplnego.
03.08.2015
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego realizując uzyskaną informację, zatrzymali Rafała J. Mężczyzna w ręce policjantów wpadł podczas kontroli drogowej, gdy wracał z "zakupów". Zakupionym towarem była marihuana, haszysz i efedryna. Funkcjonariusze ujawnili narkotyki o łącznej wadze blisko 30 gram, które 28-latek posiadał przy sobie. Policjanci przedstawili Rafałowi J. zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, do którego mężczyzna przyznał się. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
30.07.2015
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych.
28.07.2015
Rozwój technologiczny i - co za tym idzie - wprowadzenie elektronicznych form płatniczych pociągnęły za sobą wykształcenie i rozwój nowych form przestępczości bankowej. Okradanie kont bankowych to metoda stosowana także przez złodziei w Polsce. Najpopularniejsze i najpoważniejsze przestępstwa tego typu to "skimming" i "phishing". Co oznaczają te obco brzmiące nazwy? Skąd się wzięły? Jak się zabezpieczać przed tego typu przestępstwami?W Uważajmy na skimmerów szczególnie w wakacje ! ! !
27.07.2015
Zanim wybierzemy się na wakacje warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest zaprzyjaźniony sąsiad. Grodziscy policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed każdym wyjazdem.
23.07.2015
Dzięki wzorowej współpracy z mieszkańcami Stanisławowa Policjanci ze Starych Babic, uratowali przywiązanego do drzewa w lesie młodego psa. Zwierzę trafiło pod opiekę lekarza weterynarii, a po kilku dniach udało się odnaleźć właściciela „zbiega”. Zguba trafiła już w prawowite ręce.
22.07.2015
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyły się uroczyste obchody 96. rocznicy powołania Policji. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Stołecznego, podinsp. Hubert Kowalczewski, Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński oraz przedstawiciele władz samorządowych, służb i instytucji współpracujących z komendą w Starych Babicach oraz rodziny policjantów. Wczorajsza uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i awansów w stopniach wyróżniającym się policjantom.
21.07.2015
W tym roku obchodzimy 96. rocznicę powołania na mocy ustawy sejmowej z dnia 24 lipca 1919 r. Policji. Z tej okazji dzisiaj punktualnie o 13.00 na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbędą się uroczyste obchody Święta Policji. Podczas uroczystości nastąpi wręczenie nominacji na wyższe stopnie policyjne. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach.
<<
<
1
>>