23.04.2014
Wczoraj prokurator z Grodziska Mazowieckiego zastosował wobec Kamila S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Błonia, gdy ten wspólnie z Piotrem D. wynosił z piwnicy jednego z bloków mieszkalnych chwilę wcześniej skradzione rowery górskie. Piotr D. zgodnie z nakazami wydanymi przez sąd został doprowadzony do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności do 2016 roku. Wczoraj kryminalni ze Starych Babic zatrzymali również Tomasza J. 35-latek usłyszał już zarzut paserstwa.
23.04.2014
Informujemy, że z dniem 25 kwietnia 2014 roku policjanci pełniący służbę w Rewirze Dzielnicowych w Izabelinie zostaną przeniesieni do dalszego pełnienia służby do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach.
22.04.2014
Tegoroczne Święta Wielkanocne przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Podczas czterech dni świątecznego weekendu na terenie powiatu warszawskiego zachodniego doszło do 7 kolizji. W tym czasie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Ponadto funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym rowerzystom.
22.04.2014
W sobotę policjanci z Błonia zatrzymali kolejną osobę podejrzewaną o włamanie i kradzież paliwa. Piotr P. usłyszał już zarzut, do którego przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Do przestępstwa doszło na początku kwietnia br. Sprawcy włamali się do czterech samochodów ciężarowych zaparkowanych na jednej ze stacji paliw na terenie gminy, a następnie z ich baków skradli paliwo. Wcześniej zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu usłyszało również dwoje mieszkańców gminy. Mariusz R. i Karolina Sz. także przyznali się do popełnienia przestępstwa.
21.04.2014
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W Warszawie ruszyła akcja znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na jednoślady. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez Komendy Rejonowe Policji.
20.04.2014
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Policjanci przypominają zasady, którymi powinien kierować się odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.
19.04.2014
Metro, autobusy, tramwaje oraz placówki handlowe – to miejsca, w których policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego prowadzić będą działania wymierzone w kieszonkowców pn. „Nie daj się zrobić w jajo”.
18.04.2014
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji zdrowia, spokoju i radosnych chwil spędzonych w gronie rodziny i najbliższych. Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach mł. insp. Waldemar Perdion.
17.04.2014
Policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania rowerem, który obowiązywał go do 2015 roku. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
16.04.2014
Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Starych Babicach odbyła się II powiatowa debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Podczas spotkania mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa, działania Policji i samorządu oraz poruszyć nurtujące ich problemy. W debacie udział wziął I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariusz Pergoł, Wicewojewoda Mazowiecki Pan Dariusz Piątek, Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego mł. insp. Waldemar Perdion.
<<
<
1
>>