19.09.2014
Dzięki informacji, którą uzyskał dzielnicowy z kampinoskiej gminy Marcin W. usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy. Gotówkę podejmował z bankomatów używając do tego karty płatniczej należącej do matki swojej partnerki, bez jej wiedzy. Od kwietnia do lipca br. tym sposobem dokonał kradzieży blisko 3 tys. złotych. 24-latek przyznał się do popełnienie przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.
18.09.2014
Policjanci z Łomianek zostali wezwani do szpitala, gdzie w ostatnim miesiącu doszło do kradzieży z włamaniem do automatów z zabawkami. Tam oczekiwał na nich pokrzywdzony, który okazał nagranie monitoringu z zarejestrowanym przestępstwem. Funkcjonariusze szybko ustalili, czyj wizerunek zarejestrowała kamera i chwilę później zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Jak się okazało, za sprawą włamania do automatów stał pracownik firmy sprzątającej.
17.09.2014
Wczoraj sąd aresztował 27-letniego Roberta K. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Błonia powiadomieni o stosowaniu przemocy domowej. Gdy 27-latek został osadzony w policyjnej celi, policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Kobieta była kopana, bita, a także rażona paralizatorem. To tylko nieliczne zachowania, jakich dopuścił się mężczyzna wobec swojej konkubiny, której groził również śmiercią w przypadku powiadomienia organów ścigania.
16.09.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki Policji.
16.09.2014
Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach mianował na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Błoniu starszego aspiranta Agnieszkę Dobrzyńską. Rozkaz o mianowaniu wręczył Komendant Powiatowy Policji inspektor Waldemar Perdion w towarzystwie Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszki.
15.09.2014
Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Po przeprowadzonych czynnościach przez funkcjonariuszy, prokurator przedstawił 43-letniemu mieszkańcowi gminy zarzut znęcania się nad rodziną i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
12.09.2014
Jednym z istotnych problemów dzisiejszych czasów są kradzieże telefonów komórkowych. Sprawcy stosują różne sposoby dla osiągnięcia swojego celu. Poniżej podajemy kilka porad, jak najlepiej uchronić się przed tego rodzaju zdarzeniami:
11.09.2014
Policjanci ze Starych Babic odnaleźli w lesie mężczyznę. 66-latek zgubił się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Do akcji włączono śmigłowiec policyjny. Dzięki szybko podjętej interwencji i dobrej współpracy między służbami, Bogdan B został odnaleziony. Na szczęście jego stan nie wymagał hospitalizacji.
11.09.2014
Rowery już od dawna wróciły do łask, a sezon rowerowy w związku ze sprzyjającą aurą wciąż trwa. Jak się okazuje, są one nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również środkiem lokomocji. Z uwagi na swoją wielkość i budowę, oraz brak zabezpieczeń rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży warto zastosować się do kilku porad.
10.09.2014
Policjanci z Ogniwa Patrolowego w Kampinosie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowca Passata jadąc drogą w miejscowości Szczytno spowodował kolizję z jadącym z przeciwka autobusem szkolnym przewożącym dzieci po lekcjach. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.
<<
<
1
>>