29.08.2015
Zaginięcie bliskiej osoby to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie może nas dotknąć. Ludzie giną bez względu na płeć, wiek, status społeczny, wykształcenie. Część zaginięć to efekt przemyślanej - bardziej lub mniej, ale świadomej decyzji takiej osoby. Inne to wynik różnego rodzaju wypadków losowych, bądź typowe zagubienia. Ponieważ od kilku lat zaginięcia stanowią zdecydowanie narastający problem społeczny przekazujemy informacje, które mogą pomóc w przybliżeniu tego zjawiska.
28.08.2015
Zdecydowana większość nastolatków (86,2 proc.) korzysta z internetu codziennie. Ponad połowa przyznaje, że ich rodzice nie interesują się tym, co dzieci robią w Internecie. Nie ma wątpliwości, że surfowanie w sieci posiada wiele zalet. Ale Internet, to także zagrożenia. Jak ustrzec przed nimi nasze pociechy?
27.08.2015
Stołeczni policjanci poszukują sprawców rozboju w banku, do którego doszło dwa dni temu w Łomiankach. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn widocznych na zdjęciach z zapisu kamer monitoringu.
27.08.2015
Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w rejonach przyszkolnych. Funkcjonariusze wspierani przez strażników miejskich i gminnych będą czuwali nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci.
26.08.2015
Dyżurny komisariatu w Błoniu odebrał zgłoszenie o awanturze domowej w miejscu zamieszkania Marka Z. Z przekazanych informacji wynikało, że z mieszkania wyrzucane są przez okno meble. Gdy policjanci dojechali na miejsce, okazało się, że trwa spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem. Natomiast zachowanie właściciela lokalu na widok policjantów stało się agresywne. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ujawnili przy nim amfetaminę. Kolejne porcje narkotyku znaleźli w jego miejscu zamieszkania. 38-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.
24.08.2015
Do Łomianek z kilkudniową wizytą przybyli policjanci z Columbia Heights Police Department, Minnesota USA. Delegację podjął Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego podinsp. Tomasz Szachowski oraz Komendant Komisariatu Policji w Łomiankach nadkom. Tomasz Niedźwiedzki. Podczas wizyty goście mieli również możliwość spotkać się ze stołecznymi policjantami z Oddziału Prewencji Policji, Wydziału Doskonalenia Zawodowego, Stołecznego Stanowiska Kierowania oraz Komisariatu Rzecznego Policji.
20.08.2015
Policjanci z komisariatu rzecznego Policji stale patrolują Wisłę oraz tereny przyległe do niej. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
19.08.2015
Bezzałogowe statki powietrzne, potocznie nazywane „dronami”, w coraz szerszym zakresie są użytkowane na całym świecie. W Polsce również obserwowany jest wzrost zainteresowania tymi urządzeniami, szczególnie wśród osób latających w celach rekreacyjnych. Jednak w ostatnim czasie nasiliła się liczba niebezpiecznych incydentów z udziałem dronów. Dostrzegając potrzebę edukacji użytkowników w zakresie bezpiecznego posługiwania się dronami Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego opublikował stosowną ulotkę.
18.08.2015
Kryminalni z komendy w Starych Babicach zatrzymali pracownika jednej z placówek handlowych na terenie gminy. Mężczyznę zastali w miejscu zamieszkania. Z otrzymanych informacji wynikało, że 35-latek zabrał 4 tys. złotych należące do jego pracodawcy. Pieniądze zamknięte były w sejfie. Tomasz C. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.
17.08.2015
Przed południem dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru wartego około 5 tys. złotych. Policjanci potrzebowali zaledwie dwóch godzin od zgłoszenia, aby zatrzymać 21-letniego mieszkańca gminy. W jego miejscu zamieszkania znaleźli zapięcia rowerowe od innych jednośladów. Kolejny pokrzywdzony okazał funkcjonariuszom kluczyki, które pasowały do dwóch z nich. Zebrany przez ożarowskich policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie Adamowi K. zarzutu kradzieży i kradzieży z włamaniem rowerów. Prokurator objął mężczyznę dozorem Policji.
<<
<
1
>>