01.10.2015
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymali informacje o kradzieży towaru z terenu jednej z błońskich firm. Jak ustalili funkcjonariusze, przestępstwa mógł dokonać jeden z pracowników, który kradziony towar oferował do sprzedaży na portalu aukcyjnym. Mężczyznę zatrzymali podczas kontroli drogowej chwilę po wyjeździe pojazdu z terenu firmy. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili część skradzionego mienia. 35-latek usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.
30.09.2015
To przewodni temat prelekcji, jakie prowadzą policjanci podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Tym razem udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Tam z uczniami klas 0-III rozmawiali o podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakimi dzieci powinny się kierować podczas powrotu ze szkoły, podróży, zabaw, w kontaktach z osobami nieznajomymi, czy nieznanymi zwierzętami. Uczniom dziękujemy za miłe chwile spędzone razem i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.
29.09.2015
Policjanci z Kampinosu zauważyli opla, który na lince holowniczej ciągnął skuter. Jego kierowca nie miał założonego kasku ochronnego. Gdy zatrzymany do kontroli drogowej samochód zjeżdżał do zatoczki, uwadze policjantom nie uszło zachowanie jego pasażera. Mężczyzna wyrzucił przez okno zawiniątko, które następnie funkcjonariusze zabezpieczyli. Jak się okazało, w środku była fifka razem z marihuaną. Policjanci przedstawili Mateuszowi K. zarzut posiadania środków odurzających, do którego mężczyzna się przyznał i poddał dobrowolnie karze.
28.09.2015
Policjanci z kampinoskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Podczas interwencji ujawnili w pojeździe pocięte krzaki konopii z łodygami przeznaczone do suszenia oraz porcję gotowego już narkotyku. Natomiast w miejscu zamieszkania kierowcy kryminalni zabezpieczyli blisko 1,30 grama suszącej się marihuany. Rafał B. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.
27.09.2015
Od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu trwa policyjna akcja pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowanie takich kierowców z ruchu. Będą one sukcesywnie kontynuowane.
25.09.2015
Trwa rekrutacja do VI edycji szkolenia liderów projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach. "Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Chętni mogą się zgłaszać do koordynatora projektu z ramienia Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji telefonicznie (22 603 82 41) lub mailowo (prewencja@policja.waw.pl).
24.09.2015
Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny 100 złotych.
23.09.2015
Pod takim tytułem w wydaniach papierowych największych dzienników, na stronach wiodących portali i serwisach opiniotwórczych tygodników ukazał się informator dotyczący uchodźców w Polsce, który również będzie omawiany w redakcjach radiowych i telewizyjnych.
22.09.2015
Policjanci z wydziału prewencji komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pełnili służbę na terenie ożarowskiej gminy. Gdy dochodziła 21.00 funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 27-latka. Na widok oznakowanego radiowozu mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Chwilę później mundurowi poznali powód jego zachowania. Przy mieszkańcu gminy znaleźli marihuanę, a podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania kolejne porcje tego narkotyku. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
22.09.2015
Wczoraj w warszawskim kinie „Muranów” odbyło się spotkanie podczas którego wręczone zostały nagrody policjantom, którzy zwyciężyli w eliminacjach wojewódzkich do konkursu „Patrol Roku 2015”. Uroczystość była również okazją do zaprezentowania zmian, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich 10-lat w funkcjonowaniu stołecznego garnizonu. Goście zostali zaproszeni także na wyjątkowy spacer po siedzibie stołecznych funkcjonariuszy – Pałacu Mostowskich. Wyświetlono również film o pracy stołecznych policjantów.
<<
<
1
>>