24.07.2014
Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o awanturze w sklepie, jaką wywołał jeden z klientów. Na miejscu policjanci wylegitymowali Wojciecha R., na którego, jak się okazało, sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia 60 dni pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu 27-latka, policjanci usłyszeli propozycję wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie do czynności służbowych. Gdy z propozycji nie skorzystali, mężczyzna znieważył funkcjonariuszy wulgarnymi słowami. Wojciech R. zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu śledczego.
23.07.2014
Policjanci z Łomianek zostali wczoraj wezwani na interwencję domową. Zgłoszenie dotyczyło awantury domowych. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja zakończyła się założeniem "Niebieskiej Karty" oraz doprowadzeniem do wytrzeźwienia 25-letniego mężczyzny, który stosował przemoc wobec rodziców. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie.
22.07.2014
Wczoraj w Ożarowie Mazowieckim dwie kobiety pod pretekstem rozmowy na okoliczność wynajęcia mieszkania weszły do mieszkania starszej kobiety. Wykorzystując jej nieuwagę, skradły 81-latce biżuterię. Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych lub starszych osób. Często podają się za pracownika administracji, opieki społecznej, czy nawet kogoś z rodziny. Wykorzystują bezradność i samotność, szczególnie osób starszych. Aby uniknąć sytuacji, w której takie osoby mogą stać się ofiarą bezdusznych przestępców, policjanci przypominają kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.
21.07.2014
Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!
20.07.2014
W Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa poświęcona współpracy Komendy Stołecznej Policji z Centrum Praw Kobiet. Była ona poświęcona realizacji wywodzącego się z USA nowego modelu przeciwdziałania przemocy domowej i pomocy dla jej ofiar. Podczas spotkania Prezeska Zarządu Fundacji Centrum Praw Kobiet Urszula Nowakowska oraz Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo podpisali porozumienie o współpracy obu instytucji.
19.07.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
18.07.2014
Tylko dzięki dobrej znajomości rejonu służbowego i rozpoznaniu dzielnicowego policjanci zatrzymali Krzysztofa W. Mężczyzna chwilę wcześniej w wyniku rozboju skradł rower. Pokrzywdzony podał rysopis sprawcy, na podstawie którego funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego rozpoznali mężczyznę, a dzielnicowy wiedział, gdzie może przebywać. Tam zastali 35-latka oraz skradziony rower. Wczoraj Krzysztof W. usłyszał zarzut rozboju, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.
17.07.2014
Wczoraj policjanci z Błonia przedstawili Szymonowi W. zarzut posiadania metaamfetaminy. Mieszkańca powiatu sochaczewskiego zatrzymali podczas kontroli drogowej funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego. Narkotyki mundurowi ujawnili w należącym do 26-latka portfelu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
17.07.2014
Lato to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej rowerzystów, motorowerzystów i pieszych. Wraz z nadejściem letniej aury policjanci odnotowują także więcej zdarzeń z udziałem tych uczestników ruchu drogowego. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo policjanci prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
16.07.2014
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Kampinosie podjętą kontrolę drogową zakończyli zatrzymaniem 21-letniego mieszkańca gminy. W samochodzie, w którym przebywał młody mężczyzna, funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Policjanci dochodzeniowo-śledczy ze Starych Babic przedstawili już Łukaszowi Sz. zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>