28.11.2014
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy w Starych Babicach uzyskali informację o jednym z kurierów, który miał dokonywać kradzieży paczek. Funkcjonariusze zatrzymali Andrzeja S. Jak ustalili, mężczyzna otrzymał zlecenie z jednej z firm kurierskich na dostarczenia przesyłek. 46-latek dostarczył dwie paczki adresatom, za które pobrał pieniądze. W tym samym dniu zwrócił jednak do magazynu "paczki" z dopiskiem awizowano. "Paczki" z powrotem trafiły do nadawców. Jak się okazało, w środku był inny towar, niż ten, który został wysłany.
27.11.2014
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali "na gorącym" uczynku dwóch mieszkańców gminy. Mężczyźni zdemolowali przystanek autobusowy powodując swoim zachowaniem straty na sumę blisko 3,5 tys. złotych. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli od 1,9 do 2 promili alkoholu w organizmie. Policjanci przedstawili Kamilowi A. oraz Danielowi Sz. zarzut uszkodzenia mienia, do którego mężczyźni przyznali się i poddali dobrowolnie karze.
27.11.2014
Zapraszamy mieszkańców gminy Łomianki do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku o godz. 18.00 w w auli widowiskowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach przy ulicy Staszica 2. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
26.11.2014
W ostatnim czasie policjanci z Łomianek otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań do domków letniskowych. Na podstawie uzyskanej przez dzielnicowego informacji zatrzymali Pawła A. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili wiele przedmiotów mogących pochodzić z przestępstwa, które zostały zabezpieczone. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których doszło od października do listopada br. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.
25.11.2014
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Lesznie zatrzymali dwóch 45-latków. Sprawą mężczyzn zajęli się policyjni dochodzeniowcy, którzy przedstawili im zarzut kierowania groźby w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Dzień wcześniej do pokrzywdzonego stojącego na przystanku podjechał samochód. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zagrozili zgłaszającemu pobiciem. Następnie zabrali pokrzywdzonemu buty, które mężczyzna miał na sobie i odjechali.
24.11.2014
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego uzyskali informację o "dziupli" samochodowej. Jak ustalili, w jednym z garaży na terenie lesznowskiej gminy miała znajdować się toyota. Pojazd został skradziony kilka dni wcześniej w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci zatrzymali właściciela posesji oraz mężczyznę, który wynajął garaż. Obaj usłyszeli już zarzut paserstwa. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.
23.11.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy i naszego powiatu. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
22.11.2014
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Stołeczna policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
21.11.2014
Taką formę kradzieży wybrało troje mieszkańców gminy Stare Babice. Dwoje klientów jednego z marketów robiło zakupy. Natomiast kasjerka udawała, że skanuje produkty leżące na ladzie, nabijając na paragon tylko małe kwoty. Po wszystkim klienci dzielili się z kobietą zakupami. Jak ustalili policjanci w rozmowie z pracownikiem ochrony, ten proceder trwał przez kilka dni, co potwierdziły nagrania z monitoringu. Kasjerce oraz jej klientom policjanci przedstawili zarzut kradzieży artykułów spożywczych o łącznej kwocie blisko 1,5 tys. złotych.
20.11.2014
Tylko dzięki postawie "babci" kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali "wnuczka". Od pierwszych słów rozmowy mieszkanka gminy Stare Babice wiedziała, że ma do czynienia z oszustem. Jednak ani przez chwilę nie dała tego poznać swojemu rozmówcy. Równolegle prowadziła rozmowę z "wnuczkiem" i synem, który w tym czasie poinformował policjantów o próbie oszustwa. W trakcie godziny, jaką oszust dał kobiecie na wyjście do banku po gotówkę, kobieta wycinała z gazety "pieniądze", które następnie włożyła do koperty, aby ją przekazać. Gdy 24-latek przyszedł po odbiór pieniędzy, zarówno syn, jak i kryminalni już na niego czekali.
<<
<
1
>>