21.10.2014
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego po krótkotrwałym pościgu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. 28-letni mieszkaniec gminy najpierw zmusił policjantów do gwałtownego hamowania wymuszając pierwszeństwo przejazdu, a następnie uciekając wjechał pod prąd w ulicę jednokierunkową i zajeżdżał drogę radiowozowi. Kilka minut później okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał go do 2015 roku.
21.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
20.10.2014
Policjanci z Błonia zatrzymali 54-letniego pracownika firmy. Mężczyzna był w niej zatrudniony na stanowisku pracownika ochrony. Podczas przeszukania policjanci w plecaku Krzysztofa S. ujawnili 9 butelek z alkoholem o pojemności 100 i 200 ml. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od września dokonał kradzieży alkoholu na łączną kwotę 500 złotych. Krzysztof S. usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.
19.10.2014
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
18.10.2014
Niecodzienny patrol policjantów odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym. Podczas spotkań dzielnicowy wspólnie z Borsukiem poprzez wspólną zabawę przedstawili dzieciom zawód policjanta oraz zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci wspaniale bawiły się również podczas projekcji filmu "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba", który mogły obejrzeć z ogromną policyjną maskotką.
17.10.2014
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.
17.10.2014
Wczoraj w Klaudynie doszło do kolizji, której uczestnik był nietrzeźwy. Kierowca miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują. Jesień to czas, w którym pojawia się wiele czynników mających wpływ na pogorszenie warunków jazdy, wcześnie zapadający zmrok, pojawiające się mgły. Opady deszczu w połączeniu ze spadającymi liśćmi z drzew powodują, że jezdnia staje się bardzo śliska. Niebezpieczne może okazać się nawet słońce, które jesienią często oślepia kierowców, gdyż świeci nisko nad horyzontem. Widoczność jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa, dlatego w warunkach, gdy jest ograniczona należy przede wszystkim zmniejszyć prędkość i zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu.
16.10.2014
Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach informuje, że nastąpiła zmiana dzielnicowych oraz rejonów służbowych dzielnicowych w gminach Stare Babice, Izabelin, Błonie, Łomianki oraz Ożarów Mazowiecki. Nowy wykaz ulic i miejscowości został podany poniżej.
16.10.2014
Zapraszamy mieszkańców gminy Błonie do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 3 listopada 2014 roku o godz. 17.30 w Centrum Kultury przy ul. Jana Pawła II 1 b w Błoniu. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
15.10.2014
Wczoraj w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odbyła się uroczystość mianowania na wyższe stanowiska służbowe oraz wręczenia nagród wyróżniającym się policjantom pionu prewencji oraz kryminalnego. Akty mianowania oraz rozkazy o wyróżnieniu nagrodą motywacyjną wręczył podczas odprawy służbowej kadry kierowniczej Komendant Powiatowy Policji insp. Waldemar Perdion.
<<
<
1
>>