27.01.2015
Policjanci z Leszna i Starych Babicach wzięli udział w akcji "Powiatowe Ferie Zima w Lesie 2015" zorganizowanej przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Impreza adresowana była do grup zorganizowanych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz świetlic środowiskowych z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
26.01.2015
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali Marcina P. Mężczyzna dokonał kradzieży z pomieszczeń biurowych pieniędzy w kwocie blisko 70 tys. złotych. Gotówkę zabrał z zamkniętej szafki. Otworzył ją kluczem, w posiadanie którego wszedł wcześniej nielegalnie. Policjanci ustalili miejsce przechowywania pieniędzy, które następnie zabezpieczyli. Marcin P. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.
25.01.2015
Ferie trwają. Przed nami czas niejednokrotnie dalekich podróży. Wielu podróżować będzie własnymi autami, inni wyślą dzieci na zimowy wypoczynek autokarami. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ruchu drogowego będą kontrolować stan techniczny autokarów i trzeźwość kierowców. Dodatkowe patrole „drogówki” czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych na drogach powiatu.
24.01.2015
Przypominamy, że 31 sierpnia weszła w życie nowelizacja ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Nakłada ona na pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Ułatwia to kierowcom odpowiednio wcześniejsze dostrzeżenie pieszego i podjęcie odpowiednich działań.
23.01.2015
Wieczorem dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie rozboju. Jak się okazało, sprawca miał założoną kominiarkę na głowie, a pokrzywdzony w wyniku jego działania utracił telefon komórkowy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy. Do rozwiązania sprawy włączyli się kryminalni z komendy w Starych Babicach. Funkcjonariusze ustalili mężczyznę, który mógł dokonać przestępstwa. Tomasza F. zauważyli w rejonie jego miejsca zamieszkania, gdy chował się za budynkiem. 30-latek został zatrzymany, a prokurator po przedstawieniu zarzutów, objął go dozorem Policji.
22.01.2015
Mimo wielu przestróg, wciąż policjanci odnotowują przypadki oszustw na tzw. „wnuczka” lub „krewnego”. Zwykle oszuści podają się za członka rodziny. Twierdzą, że mają jakąś wyjątkową sytuację i proszą o pilne pożyczenie pieniędzy. Niestety, po przekazaniu pieniędzy okazuje się, że jest to oszustwo, a pożyczona kwota przepada. Tylko w ostatnim czasie mieszkańcy naszego powiatu padając ofiarą sprawców stracili łącznie około 215 tys. złotych. W każdym odnotowanym przypadku nasi mieszkańcy byli informowani, że ich rzekoma "wnuczka" lub "wnuczek" spowodowali śmiertelny wypadek i potrzebują pieniędzy, aby wykupić się z aresztu. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
21.01.2015
Wczoraj kryminalni z komendy w Starych Babicach pełnili służbę na terenie błońskiej gminy. Po południu podjęli interwencję wobec dwóch jej mieszkańców. Podczas jej trwania ujawnili przy 16-latku środki odurzające i fifkę. Nieletni narkotyki trzymał w kieszeni spodni. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Teraz 16-latek za popełnienie czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym, do którego policjanci z zespołu ds. nieletnich i patologii skierują sprawę.
21.01.2015
Wczoraj w obecności Komendanta Stołecznego Policji inspektora Michała Domaradzkiego nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków służbowych przez Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego inspektora Waldemara Perdiona. Na jego następcę został powołany podinspektor Tomasz Szachowski, dotychczasowy Komendant Rejonowy Policji Warszawa III.
20.01.2015
Kryminalni wspólnie z policjantami wydziału prewencji komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy. Wśród pasażerów funkcjonariusze wylegitymowali 48-letniego mężczyznę. W jego kieszeni policjanci znaleźli narkotyki. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Funkcjonariusze zatrzymali Stanisława P. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.
19.01.2015
Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na tzw. "wnuczka", do którego doszło w zeszłym tygodniu na terenie gminy Stare Babice. Oszukana osoba straciła w wyniku tego przestępstwa 80 tys. złotych. W sprawie został sporządzony portret pamięciowy kobiety, która przyszła po odbiór pieniędzy. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowaną kobietę i mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości i miejsca pobytu lub mają jakiekolwiek informacje na jej temat.
<<
<
1
>>