01.09.2014
Ożarowscy policjanci zatrzymali w Ożarowie Maz. do kontroli drogowej kierującego BMW. Mężczyzna choć był trzeźwy, to przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że wcześniej zażywał amfetaminę. Policjanci ujawnili również środki odurzające w miejscu zamieszkania, które mężczyzna schował w domu. Artur M. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jego sprawą zajmą się detektywi z Ożarowa Maz.
30.08.2014
Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci z bagażem wakacyjnych wspomnień ruszą do szkoły. Z policyjnych statystyk wynika, że te pierwsze dni września mogą być dla najmłodszych szczególnie niebezpieczne, stąd policyjne patrole w rejonach przyszkolnych. Od 1 do 12 września na terenie powiatu warszawskiego zachodniego Funkcjonariusze wspierani przez strażników miejskich i gminnych będą czuwali nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci.
29.08.2014
Chciał wręczyć 50 zł żeby nie odwozić go do izby wytrzeźwień. Policjanci z Błonia zatrzymali Bogdana S.. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
28.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
27.08.2014
Policjanci z ogniwa patrolowego w Kampinosie zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym znaleźli torebkę z narkotykami. Kamil P. ukrył je w kieszeni. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
26.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
25.08.2014
Kryminalni z komendy w Starych Babicach zatrzymali Piotra W. i Dariusza M. Mężczyźni dzień wcześniej dokonali rozboju na przypadkowo spotkanym 16-letnim mieszkańcu powiatu. W wyniku przestępstwa małoletni utracił telefon komórkowy i zegarek. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Piotra W. policjanci ujawnili skradzione przedmioty. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
24.08.2014
1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.
23.08.2014
Policjanci na terenie całej Polski zaangażowani są w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". W podejmowanych działaniach prewencyjnych, w tym w ramach kontroli drogowych, funkcjonariusze upowszechniają ideę kampanii. W inicjatywę angażuje się coraz więcej podmiotów, które popierając ideę kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, pomagają w dystrybucji naklejek.
22.08.2014
Wczoraj policjanci z Łomianek przedstawili zarzut Marianowi B., który wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim pracownikiem banku dokonali kradzieży pieniędzy. Z konta innego klienta wypłacili 1,5 tys. złotych. Obaj mężczyźni za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>