29.04.2016
W czwartek, 28 kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach otrzymała z rąk Z-cy Wójta Gminy Stare Babice Marcina Zając mobilny fotolaser TruCam, który dotychczas był na wyposażeniu Straży Gminnej. Urządzenie wykorzystywane teraz będzie na terenie naszego powiatu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.
28.04.2016
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o mężczyźnie, który może posiadać środki odurzające. Mężczyzna w ręce policjantów wpadł w Błoniu. Podczas przeszukania 19-latka funkcjonariusze znaleźli osiem torebek z zawartością amfetaminy i marihuany. Michał S. narkotyki ukrył w bieliźnie. Detektywi przedstawili już mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.
26.04.2016
Kolejny poszukiwany wpadł w ręce policjantów. Wczoraj funkcjonariusze z łomiankowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia przez jedną z warszawskich komend. Podczas realizacji informacji dotyczącej sprawcy usiłowania kradzieży roweru, okazało się, że 18-latek poszukiwany był przez Policję. Po wykonaniu czynności w komisariacie mężczyzna został przekazany do Komendy Rejonowej Policji na woli.
25.04.2016
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Policjanci przypominają zasady, którymi powinien kierować się odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.
22.04.2016
W okresie wiosennym, jako jedną z prac porządkowych, wiele osób traktuje wypalanie starych traw i zarośli na łąkach i przydomowych działkach. W wyniku tych utwierdzonych tradycyjnie działań często dochodzi do groźnych pożarów najbliższych zabudowań lub lasów. Policjanci i strażacy przypominają, że wypalanie traw jest szkodliwe dla środowiska i prawnie zabronione!
20.04.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
19.04.2016
„Piekło” – to tytuł jednego z odcinków popularnego serialu „Na sygnale”, który został zrealizowany w ramach kampanii społecznej MSWiA „Dopalacze kradną życie”. Produkcja w całości została poświęcona skutkom brania dopalaczy. Komenda Stołeczna Policji objęła ten odcinek honorowym patronatem. Zostanie on wyemitowany na antenie telewizyjnej „Dwójki” w środę 20 kwietnia o 21:45.
19.04.2016
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali kierującego samochodem posługującego się skradzionym w Warszawie prawo jazdy. Podczas legitymowania mężczyzna posługiwał się dokumentem tożsamości wydanym na inne nazwisko. Swoje uprawnienia mężczyzna utracił za prowadzenie samochodu na podwójnym gazie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem
19.04.2016
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.
15.04.2016
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2015/2016 - V Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
<<
<
1
>>