01.12.2015
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie wobec 17-letniego mieszkańca gminy środka zapobiegawczego w postaci dozoru. Mężczyzna usłyszał zarzut wielokrotnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środka odurzającego, w tym osobie małoletniej. Poza tym odpowie za uprawę i posiadanie marihuany. Mężczyźnie za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.
30.11.2015
Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego szukają właścicieli przedmiotów wskazanych na zdjęciach, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Wśród nich są między innymi elektronarzędzia. Policjanci apelują do osób, które w wyniku włamania lub kradzieży utraciły takie rzeczy, a rozpoznają je na przedstawionych poniżej fotografiach jako swoją własność, o kontakt z prowadzącą sprawę sierż. Magdaleną Jackowską pod numerem tel. (22) 604 32 63.
29.11.2015
Policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności, szczególnie w okolicach lasów. Żyją w nich bowiem zwierzęta, które nie znają przepisów ruchu drogowego. Nagłe wtargnięcie na drogę np. sarny, czy łosia może zakończyć się wypadkiem lub kolizją, a przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Dlatego każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracaniu uwagi na znaki, które informują go o zagrożeniach. Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem.
28.11.2015
Od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu trwa policyjna akcja pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowanie takich kierowców z ruchu. Będą one sukcesywnie kontynuowane.
27.11.2015
Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pełniąc służbę na terenie błońskiej gminy zatrzymali jej dwóch mieszkańców. 17-latek, którego nerwowe zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszy, posiadał przy sobie marihuanę. Natomiast w mieszkaniu 18-latka mundurowi ujawnili kolejne porcje tego narkotyku. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.
26.11.2015
Dzięki postawie samego pokrzywdzonego policjanci zatrzymali Marka M. Mężczyzna kilka dni wcześniej z terenu ogródków działkowych dokonał kradzieży armatury i rur miedzianych o wartości około 2,5 tys. złotych. Część skradzionego mienia policjanci zabezpieczyli na terenie pobliskiej działki i w skupie złomu. Policjanci przedstawili 45-latkowi zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.
26.11.2015
Sezon działkowy już się zakończył. Właściciele ogródków przeprowadzili ostatnie prace porządkowe, schowali meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostały radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.
25.11.2015
Zapraszamy 10 grudnia br. mieszkańców gminy Łomianki do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się w godz. 18.00-20.00 w auli widowiskowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego przy ulicy Staszica 2 w Łomiankach. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debaty organizowane są w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
25.11.2015
Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego policjanci poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają nauczycieli i wychowawców. Tym razem policjanci z komendy w Starych Babicach przeprowadzili spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Święcicach.
24.11.2015
Policjanci z Błonia zostali powiadomieni przez jedną z placówek bankowych o kradzieży pieniędzy. Podejrzenia padły na jedną z kasjerek, co w wyniku podjętych czynności potwierdzili funkcjonariusze. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży. Prokurator zastosował wobec niej dozór Policji. Za nakłanianie kobiety do popełnienia przestępstwa odpowie Paweł D., który kilka dni później wpadł w ręce funkcjonariuszy. 35-latek usłyszał również zarzuty licznych kradzieży i włamań działając w warunkach recydywy, a także z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.
<<
<
1
>>